شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1633362
ربیعی:

حوزه مسکن در دولت‌های 11و 12هیچ وقت تعطیل نشده است

حوزه مسکن در دولت‌های 11و 12هیچ وقت تعطیل نشده است
سخنگوی دولت گفت: بیش از ۱ میلیون ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت دوازدهم تکمیل شده که عموما فاقد زیرساخت لازم بوده‌اند و دولت زحمات زیادی برای ساخت آن متحمل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی ربیعی سخنگوی دولت که این روزها به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده است، سوالات رسانه‌ها را به صورت مکتوب پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به وضع آشفته بازار مسکن وضعیت مسکن آیا دولت با مقصرین این اتفاق برخورد می‌کند، گفت: اولا مسائل امروز بازار مسکن تابع بازارهای دیگر همچون کالا و ارزو همچنین نقدینگی انباشته شده و تمایل مردم به حفظ سرمایه می باشد . حوزه مسکن در دولت های یازدهم و دوازدهم هیچ وقت تعطیل نشده است.

وی افزود: آنچه که رئیس جمهور بیان کرده اند معطوف به سعی بیشتر دولت در اتمام پروژه های ناتمام و بدون خدمات و عمدتا در بافتهای فرسوده است.

ربیعی در ادامه تاکید کرد: بزرگترین عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در بخش مسکن مهر صورت گرفته است. بیش از ۱ میلیون وسیصد هزار واحد مسکن مهر در دولت دوازدهم تکمیل شده است که عموما فاقد زیرساخت لازم بوده اند و هزینه و دولت زحمات زیادی برای ساخت متحمل شده است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: طبق تصمیم دولت، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی باید اراضی دولتی واقع شده در محدوده و حریم شهرها را برای بهره‌برداری به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنند.

وی افزود: در جلسه ستاد اقتصادی نیز برای حمایت از مستاجرین تصمیمات جدی در قالب بسته حمایتی، بسته سیاستی و مالیات بر خانه های خالی گرفته شده است که بزودی جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ربیعی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دولت حاضر است لیستی شفاف از نمایندگان مجلس دهم را که  بکارگیری کرده منتشر کند، گفت: همواره درتمامی ادوار مجلس تعدادی از کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی در میان نمایندگان مجلس هستند و این افراد پس از اتمام دوره نمایندگی به دستگاه های خود برمی‌گردند.

وی در ادامه تاکید کرد: بررسی های من نشان می دهد تعدادی از آنها درحال حاضر در مرخصی و یا در مرخصی بدون حقوق بسر می برند. بنابر این در آینده نزدیک و با بازگشت این دوستان به محل کار سابق خود مشخص خواهد شد چه کسانی به محل کار خود در دستگاه های اجرائی و دولت بازگشته اند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: اساس گردش نخبگان این است که افراد وقتی از مسندی کنار می روند همانند یک شهروند به جایگاه خود برگردند و هیچکس بدون شایستگی در جایگاهی قرار نگیرد.

وی در پایان گفت: البته یقینا باید از تجربه چندین ساله این افراد در حوزه سیاستگذاری و قانونگذاری در حوزه های مختلف استفاده کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633362
ارسال نظر
نظرات