شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633379
عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با دانا خبر داد؛

نمایندگان 5 نهاد امروز در مورد برگزاری کنکور تصمیم می‌گیرند/ تعیین تکلیف کنکور 99 در مجلس

نمایندگان 5 نهاد امروز در مورد برگزاری کنکور تصمیم می‌گیرند/ تعیین تکلیف کنکور 99 در مجلس
عضو کمیسیون آموزش مجلس به دانا گفت: امروز جلسه ای خصوصی با نمایندگان پنج نهاد تشکیل خواهد شد؛ که متشکل از سه وزارتخانه به اضافه کمیسون آموزش و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواهد بود. در این جلسه تصمیم نهایی در مورد برگزاری یا عدم برگزاری کنکور توسط پنج نهاد مذکور گرفته خواهد شد.

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص آخرین تصمیماتی که در راستای برگزاری کنکور در مجلس شورای اسلامی در حال جریان است،گفت: روز گذشته در مجلس با حضور وزیر بهداشت و درمان  و وزیر ورزش و جوانان جلسه ای حول محور کنکور برگزار شد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با نتیجه گیری این جلسه عنوان کرد: نتیجه جلسه روز گذشته این بود که وزیر ورزش و جوانان قول داد که 8 هزار سالن و مکان ورزشی و 500 هزار سمن( سازمان مردم نهاد) را برای برگزاری کنکور در اختیار متولیان برگزاری کنکور قرار خواهد دهد.

 
 
وی در ادامه افزود: وزیر  بهداشت هم در این رابطه وعده داد که  در وزارت بهداشت تمام نظارت ها و اجرای پروتکل های بهداشتی را بر عهده خواهیم گرفت؛ همانطور که 560 ناظر برای کنکور دکترا قرار دادیم که شرایط برگزاری کنکور دکتری بسیار عالی بود و فقط در چند مورد محدود به مشکل برخورد کردیم.
 
نماینده مردم همدان در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: نهایتا نتیجه سه جلسه ای که با وزیر آموزش و پرورش حول برگزاری کنکور تشکیل دادیم، این شد که امروز جلسه ای خصوصی با نمایندگان پنج نهاد تشکیل شود؛ یعنی سه وزارتخانه (وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت ورزش) به اضافه اعضای کمیسون آموزش و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی؛ تشکیل جلسه خواهند داد و تصمیم نهایی در مورد برگزاری یا عدم برگزاری کنکور توسط آنان گرفته خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: اما آنچه که مسلم خواهد بود این است که برگزاری احتمالی کنکور در صورت تصویب و تایید پنج نهاد در فضای روباز ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی خواهد بود که با نظارت کامل وزارت بهداشت و سایر متولیان بهداشت ودرمان صورت خواهد گرفت.
 
حجت الاسلام  فلاحی در پاسخ به این سوال که رویکرد کمیسون آموزش مجلس در خصوص برگزاری کنکور چیست، پاسخ داد: نظر و رویکرد کمیسیون آموزش بستگی به نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا دارد؛ هر تصمیمی که در ستاد کرونا گرفته شود، کمیسیون آموزش هم موظف به پیروی و کمک به اجرای تصمیمات این ستاد خواهد بود.
 
انتهای پیام/ خ 
 
https://www.dana.ir/1633379
ارسال نظر
نظرات