شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633397
مدیر کل ورزش و جوانان استان :

دومین جشنواره‌ملی ازدواج‌اقوام ایران‌زمین در گلستان برگزارشد

دومین جشنواره‌ملی ازدواج‌اقوام ایران‌زمین در گلستان برگزارشد
مدیر کل ورزش و جوانان گلستان گفت: دومین جشنواره‌ملی ازدواج‌اقوام ایران ز مین به صورت مجازی در گلستان در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ آیین دومین جشنواره ازدواج اقوام ایران زمین با حضور نمایندگان قومیت‌های مختلف از سطح ملی و استانی در گرگان به صورت مجازی در حال برگزاری است.

۱۵ سمن مردم‌نهاد از گلستان فعالیت می کند

قاسمعی برزمینی در افتتاحیه این جشنواره، اظهار کرد: در دو سال پیاپی میزبان جشنواره ملی ازدواج‌اقوام ایران زمین در گرگان برگزار کرده ایم.

وی افزود: ۱۵ سمن مردم‌نهاد از سراسر استان در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره ملی همکاری دارند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان  تصریح کرد : حضور اقوام مختلف ایرانی باهدف نشان دادن سنت های ارزشمند‌ و ساده ایرانی در هفته ازدواج باعث احیاء کردن این سنت هاست .

وی گفت: در این جشنواره ملی هفت قوم مختلف از کرد و کرمانج کرمانشاه ، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، قوم کتول ، قوم ترکمن و قزلباش رامیان و قوم سیستانی در گرگان حضور دارند که در طی دوشب و با رعایت پروتکل بهداشتی و به صورت مجازی،  اجرای زیبای آیینی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

در حاشیه برگزاری اسن جشنواره، قومیت های شرکت کننده در دومین جشنواره ملی ازدواج هم قبل از اجرای برنامه تب سنجی شدند .

با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور جشنواره  ازدواج اقوام  به صورت مجازی طی روزهای 12و 13مردادماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1633397
ارسال نظر
نظرات