شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633483
رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان:

بیمار حاد کرونایی در کادر درمان همدان نداریم/ ضرورت دفع پسماندهای پزشکی در شرایط کرونایی

بیمار حاد کرونایی در کادر درمان همدان نداریم/ ضرورت دفع پسماندهای پزشکی در شرایط کرونایی
علیرضا مدرکیان با بیان اینکه نظارت روزانه بر مطب ها جهت رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد گفت: ضروری است مردم هم تعامل داشته باشند و از مراجعه غیرضروری به مطب ها خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا مدرکیان، رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه تاکنون مشکل جدی در خصوص ابتلای کادر درمانی همدان به کرونا نداشته ایم اظهار کرد: در بین کادر درمانی، مورد ابتلا و بستری داشته ایم اما خوشبختانه همه آن ها این دوره را به خوبی طی کرده اند یا دوران نقاهت را می گذرانند.

وی در خصوص نظارت بر محیط های پزشکی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: نظارت بر محیط های درمانی به طور مرتب با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان با بیان اینکه تمام سعی ما این است که شرایط مطب ها طبق پروتکل های بهداشتی و مناسب برای مراجعین باشد، بیان کرد: لازم است در این خصوص مردم همکاری خوبی داشته باشند.

مدرکیان در خصوص ازدحام مطب ها خاطر نشان کرد: ارائه خدمات پزشکی و درمانی در همدان نسبت به شهر های اطراف بسیار بهتر صورت می گیرد و این باعث شده بخشی از مراجعین به مطب ها بیماران و همراهانشان از دیگر شهرها باشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم به هیچ عنوان مراجعه غیر ضروری به مطب ها نداشته باشند، افزود: مردم سعی کنند در صورت توان بدون همراه مراجعه کنند و اجازه دهند کسانی که در اولویت هستند درمان شوند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان با بیان اینکه در اکثر مطب ها نوبت دهی، آنلاین و غیرحضوری است، گفت: با این وجود هنوز بخش قابل توجهی از مراجعین به صورت حضوری وقت ملاقات می گیرند یا به دلیل راه دور یا شهرستانی بودن خیلی زودتر از موعد به مطب مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب ها یک تعامل دو طرفه است و احتیاج به رعایت بهداشت توسط مردم هم دارد، ادامه داد:  قطعا زیر ساخت ها هم ایراد دارد و مطب ها، سالن های انتظار، آسانسورها و سرویس بهداشتی ساختمان پزشکان استاندارد نیستند، اما مردم هم باید شرایط درک کنند و از مراجعه غیرضروری خودداری کنند.

دفع پسماندهای پزشکی در شرایط کرونایی ضروری است

مدرکیان در ادامه در خصوص پسماند مطب های پزشکی در این ایام گفت: اولویت اصلی مخلوط نشدن این پسماند ها با زباله های شهری است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان با بیان اینکه دفع پسماندهای پزشکی همیشه موضوع مهمی بوده، تصریح کرد: به علت احتمال ایجاد و پراکندگی آلودگی   دراین ایام، اهمیت آن چند برابر شده است.

وی با بیان اینکه از پزشکان می خواهم در خصوص عقد قرار داد با شرکت مجری دفع پسماند برای جمع آوری و بی خطر سازی زباله ها همکاری کنند، افزود: آن چیزی که الان برای ما اهمیت دارد این است که هیچ مطبی پسماند هایش با پسماندهای شهری قاطی نشود.

مدرکیان ادامه داد: باید شرکت مجری دفع پسماند را تحت فشار قرار دهیم تا تعهداتش را بهتر و کامل تر انجام دهد یا حتی از شرکت ها و سازمان های دیگر که دارای این توانمندی هستند کمک بگیریم.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان در پایان با بیان اینکه مخلوط شدن پسماند های پزشکی با زباله های شهری اشتباهی نابخشودنی است، گفت: ما با ویروسی سر و کار داریم که شناخت زیادی روی آن نداریم و ضروری است مدیریت خوبی برروی پسماندها صورت گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633483
ارسال نظر
نظرات