شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633487

تماشاخانه ایرانشهر کماکان در سکوت/ مسافرآستانه: گروه ها تضمین اجرا می خواهند

تماشاخانه ایرانشهر کماکان در سکوت/ مسافرآستانه: گروه ها تضمین اجرا می خواهند
دبیر شورای سیاست گذاری تماشاخانه ایرانشهر از ادامه تعطیلی اجراهای این تماشاخانه در وضعیت فعلی خبر داد و گفت: گروه هایی که می خواهند تولید جدید داشته باشند، از ما تضمین اجرا می خواهند ما هم در این شرایط نمی توانیم به هیچ گروهی چنین تضمینی را بدهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «حسین مسافرآستانه»، دبیر شورای سیاست گذاری تماشاخانه ایرانشهر ضمن بیان این مطلب گفت: در حال حاضر از بین گروه های جدید که می خواهند کار تولید کنند برای اجرا در تماشاخانه ایرانشهر در خواست داریم منتها لیست پذیرفته شده ها از سال گذشته دچار تغییراتی شده و فشار در این رابطه زیاد است.

وی در ادامه افزود: ما هنوز درگیر پروسه بازگشایی سالن هستیم ، در صورتی که چنین تصمیمی گرفته شود گروه ها می توانند بلافاصله و پس از حدود یک هفته کارشان را شروع کنند.

مسافرآستانه با اشاره به ایرادات کار اجراها و تطعیلی های اتفاقی و ناغافل در عرصه کرونایی کشور گفت: هنرمندان می ترسند ریسک کنندو کارشان را شروع کنند با توجه به اینکه گروه های قبلی از سال گذشته هم درخواست ادامه اجرا ندارند ما می بایست کارها را با تولیدات جدید شروع کنیم، هنرمندان هم از ما تضمین می خواهند که چنین تضمینی در این شرایط امکانش وجود ندارد.

دبیر شورای سیاست گذاری تماشاخانه ایرانشهر اظهار داشت: گروه های تئاتری هنوز تصورشان این است که باید شرایط تئاتر مثل قبل از کرونا شود تا کار تولید کنند در حالیکه آنها باید خود را با شرایط جدید تطبیق دهند حتی به لحاظ دستمزدها هم با این به این سطح برسند که دیگر شرایط مثل قدیم نیست ، درست است که هر سال دستمزدها بالاتر می رفته اما امسال به خاطر شرایط خاص کرونایی نباید چنین انتظاری باشد.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان تئاتر الان می بایست فکر کنند که آیا می خواهند تئاتر داشته باشند یا خیر، افزود: خیلی ها الان می گویند ما در این شرایط کار نمی کنیم، این خیلی حرف بدی است یعنی باید حتما روز و روزگار بر ما خوش باشد تا ما کار کنیم در روزهای بد، تئاتر بی تئاتر!

مسافرآستانه اظهار داشت: این موضع گیری دوستان به ضرر تئاتر است اینکه شعار می دهیم ما عاشق تئاتر هستیم و بی تئاتر زندگی نمی توانیم بکنیم، را خود تماشاگران تئاتر بیشتر رعایت میکنند تا هنرمندان! خیلی از هنرمندان ما به این شعاری که داده اند، پایبند نبودند، یعنی همه چیز باید گل و بلبل باشد تا ما کار کنیم، آیا اصناف دیگر و مشاغل دیگر الان خوب هستند که کار ما شرایط خوبی ندارد؟ بهرحال جامعه الان به هنر ما نیاز دارد ، اگر به این سطح فکری برسیم باید بدانیم که تئاتر از نان شب برایمان الان واجب تر است.

وی همچنین گفت: بهرحال الان شرایط همه کارها در مقیاس کوچکش اتفاق می افتد، حتی کارمندان دولت هم یک سوم به سرکار می آیند، بنابراین طبیعی است که تئاتر هم شرایط سخت تری داشته باشد ما باید خودمان را با این شرایط تطبیق دهیم، حتی اگر پول کمی هم در میان باشد مثل شرایط جنگی کار کنیم و بدانیم الان مثل شرایط جنگ است. مگر پرستاران و دکترهای ما الان شرایط خوبی دارند که ما در تئاتر داشته باشیم؟ مگر می توانند بگویند اضافه کار نمی ایستند یا غر بزنند که چرا فرزندانشان را نمی توانند ببینند یا حقوقشان کم است؟

مسافرآستانه تأکید کرد: اگر ثابت شود که ما شش ماه می توانیم تئاتر نداشته باشیم، بعدش هم می توانیم نداشته باشیم حتی یک سال و بیشتر از آن هم می توانیم نداشته باشیم! هنرمندان نباید بگذارند شرایط اینطور شود این تفکر اشتباهی است.

وی در پایان گفت: الان برای اجرا در ایرانشهر چندین گروه درخواست داده و اعلام آمادگی کردند اما نیاز به تضمین اجرا دارند که این هم فعلا میسر نیست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633487
ارسال نظر
نظرات