شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633491
کارشناس روابط بین الملل:

شیطنت اروپایی‌ها علیه ایران کمتر از آمریکا نیست/ لزوم معرفی و واکاوی بیانات مهم رهبر انقلاب برای نخبگان و اذهان عمومی جهان

شیطنت اروپایی‌ها علیه ایران کمتر از آمریکا نیست/ لزوم معرفی و واکاوی بیانات مهم رهبر انقلاب برای نخبگان و اذهان عمومی جهان
کارشناس روابط بین الملل در رابطه با محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب و اشاره ایشان به اینستکس با بیان اینکه اگر شیطنت اروپایی‌ها بیشتر از آمریکا نباشد کمتر از آمریکا هم نیست، گفت: فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت توسط اروپایی‌ها در تأیید همین مطلب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید کریمی کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با خبرنگار ۸دی، در رابطه با محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب در عید قربان و اشاره ایشان با اینستکس با تاکید بر اینکه شیطنت اروپایی ها بیشتر از آمریکایی هاست، گفت: فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت توسط اروپایی‌ها در تایید همین مطلب است.

وی اظهار کرد: در غیر اینصورت و در شرایط عادی بین ایران و اروپا نتایج مسائل بسیار مثبت و منتهی به همکاری بین غرب آسیا و اروپا می شد.

کریمی ادامه داد: در جنگ عراق اسناد زیادی به صورت مستند موجود است که اثبات می کند اروپایی‌ها به ویژه انگلیس، از آمریکا به عنوان قدرت سخت جهت مداخله و تجاوز نظامی به عراق استفاده کردند.

این کارشناس روابط بین الملل درباره نقش اروپایی ها در برجام عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب بر این مطلب اشاره کردند، اروپایی ها در برجام عمدا کم کاری می کنند، سه کشور اروپایی برجام را امضا کرده و دارای حق رأی و پتانسیل هستند اما با روشی متفاوت از آمریکا معطل می کنند.

وی با بیان اینکه رفتار اروپا کاملا منافقانه است ادامه داد: اروپایی‌ها منتظر انتخابات آبان‌ماه آمریکا هستند، که اگر ترامپ مجددا رای اورد و خط مشی تحریم علیه ایران را ادامه داد در مسیر حرکت آمریکا قرار بگیرند و اگر دولتی دیگر بر سرکار آمد با نقشه ای دیگر رفتار کنند‌‌.

کریمی تصریح کرد: اروپایی ها در حال وقت کشی هستند و این اتلاف وقت اروپایی ها قابل قبول نیست، در مجموع اگر شیطنت اروپایی‌ها بیشتر از آمریکا نباشد کمتر از آمریکا هم نیست.

همه نخبگان و اذهان عمومی جهان مخاطب افکار ایران هستند

این کارشناس روابط بین الملل با اشاره به لزوم جهش علم همراه با جهش تولید گفت: ما باید قوی تر از قبل باشیم.

وی افزود: باید بیانات رهبر معظم انقلاب و تأکیداتشان به درستی معرفی و واکاوی شود زیرا مخاطب آن علاوه بر افکار و اذهان ایرانیان، نخبگان و اذهان عمومی جهانیان نیز هستند.

ایجاد کانال ارتباطی برای معرفی ماهیت ذاتی آمریکا و اروپا به سیاهپوستان آفریقا

وی ادامه داد: ایران ملزم به ایجاد یک کانال ارتباطی از طریق فضای مجازی و اینترنت برای برقراری ارتباطات علمی و…به جهت معرفی و شناخت خود، روابط بین الملل، معرفی ماهیت ذاتی غرب شامل آمریکا و اروپا به مردم آفریقایی است.

کریمی با تأکید بر جلب نظر نخبگان اروپایی و آمریکایی گفت: بسیاری از سیاه پوستان معترض داخل آمریکا با اقوام و دوستان خود در کشورهای افریقایی در ارتباط هستند، ایران از طریق روشنگری در قاره افریقا میتواند اذهان عمومی در داخل امریکا و نخبگان امریکایی و اروپایی را روشن کند.

وی با اشاره به افول امریکا در جهان بیان کرد: مدت‌ها است که بحث افول آمریکا بین نخبگان غربی و امریکایی مطرح می شود.

این کارشناس روابط بین الملل خاطرنشان کرد: همانطور که امام راحل(ره) شاهد فروپاشی شوروی بود امیدواریم که رهبر معظم انقلاب نیز شاهد فروپاشی لیبرالیسم دروغین باشد که ما خود در تسریع این امر جهت نجات غرب آسیا و کشورهای اسلامی از این مصیبت تلاش کنیم.

حل مشکلات منطقه به محوریت ایران در آینده نزدیک

کریمی با بیان اینکه دوره قدرت این کشور به پایان رسیده است افزود: متاسفانه منطقه ما گرفتار مصیبت و مسائل اختلاف آمیز شده است که امروزه حتی آفریقا هم درگیر چنین مشکلاتی نیست و امیدواریم این مشکلات به محوریت جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک منتفی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633491
ارسال نظر
نظرات