شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:06 منتشر شده در مورخ: 1399/05/13 شناسه خبر: 1633550
قهرمان کاراته کشوری:

صرفه جویی در مصرف برق فرصتی برای خدمت به محرومان است

صرفه جویی در مصرف برق فرصتی برای خدمت به محرومان است
به جهت نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در برق قهرمان کارته اردلی که سابقه در مسابقات بین المللی و کشوری دارد به کمپین به‌وقت روشنایی پیوستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی صالحی قرمان کاراته کشوری و رئیس هیئت کاراته شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز با اعلام پیوستن خود و خانواده اش به پویش “به وقت روشنایی”، گفت: برق یکی از نعماتی است که نقش بسزایی در توسعه و آبادانی کشور دارد و هرلحظه خاموشی می‌تواند خسارت زیادی را به مراکز مهم کشور وارد کند لذا می‌توانیم با رعایت الگوی صحیح مصرف در توسعه و آبادانی کشور نقش مهمی داشته باشیم.
 
وی بابیان اینکه مردم ایران به‌ویژه مردم شریف  شهرستان اردل  را به کمپین «به‌وقت روشنایی» دعوت می‌کنم اظهار کرد: بر اساس برآوردهای انجام‌شده، برای اضافه شدن یک کولر به شبکه برق، نیاز به سرمایه‌گذاری  20  میلیون تومانی است و بر اساس همین برآوردها اگر هر نفر به‌اندازه 15 دقیقه در طول روز کولر خود را خاموش کند، 10 میلیون تومان از این هزینه‌ها کاسته می‌شود.
 
این قهرمان کاراته کشور به ویژگی برجسته این کمپین اشاره و عنوان کرد: یکی از نکات مثبت و مهم کمپین «به‌وقت روشنایی» این است که بر اساس قرارداد فی‌مابین وزارت نیرو و سازمان بسیج مستضعفین کشور قرار است هزینه صرفه‌جویی مصرف برق صرف آبادانی مناطق محروم شود.
 
صالحی تصریح کرد: چه‌کار بهتر از این‌که می‌توانیم فقط با خاموش کردن 15 دقیقه از وسایل سرمایشی در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم و در عوض آن هم‌وطنان محروم از عواید آن بهره‌مند شوند.
 
 وی بابیان اینکه قطعاً حضور حتی یک نفر بیشتر هم در این کمپین، می‌تواند چراغ خانه‌ای در محروم‌ترین نقطه کشور را روشن کند گفت: امیدوارم همچون رویدادهای مختلف دیگر که ملت ایران یک‌صدا و همدل بودند در این کمپین خیرخواهانه نیز با وحدت و انسجام هرچه بیشتر شرکت کنند.  
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633550
ارسال نظر
نظرات