شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633721
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس :

کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است /همدلی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است

کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است /همدلی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است
آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است گفت: کسانی که توانایی مالی دارند کمک کنند تا دل‌های همه ملت که به خاطر ویروس کرونا غمگین هست را شاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: ویروس منحوس کرونا تأثیرات بسیار منفی در زندگی و معیشت مردم به‌ویژه در اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد جامعه گذاشته است به طوری که امروز تعطیلی بعضی از صنوف و شغل‌ها سبب شده است دهک‌های پایین جامعه درآمد نداشته باشند و با مشکلات جدی از لحاظ معیشت مواجه باشند.

آصفری اظهار کرد: با توجه به گرانی های افسارگسیخته ای که در جامعه وجود دارد و تأمین سبد کالا برای برخی خانواده‌ها مشکل است دولت می‌تواند با تأمین بسته‌های معیشتی و در اختیار گذاشتن تسهیلات بلاعوض به اقشار آسیب‌پذیر و افراد دهک‌های پایین جامعه کمک کند تا چرخ زندگی‌شان در این ایام بچرخد در کنار آن اقدام و رزمایش مؤمنانه‌ای است که مردم و نهادها و ارگان‌ها و سازمان ها می توانند انجام دهند.

وی افزود: نسبت به موضوع مواسات و کمک مؤمنانه هم در دین مبین اسلام تأکیدات فراوانی شده است و هم در روحیه ایثارگری و نوع‌دوستی ملت ایران وجود دارد در زمان دفاع مقدس اگر ایثارگری مردم ایران در حمایت از رزمندگان در خط مقدم جبهه نبود دولت به تنهایی نمی توانست جنگ را اداره و پشتیبانی کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: در دوران مختلف در ایام بازگشایی مدارس، عید نوروز، ماه رمضان در ایام مختلف بخشندگی ملت ایران مثال‌زدنی بوده است و هیچ ملتی به‌اندازه ملت ایران با هم همدلی و همراهی  نداشتند و در رزمایش های که به عنوان کمک به هم نوع خود بوده است همیشه در صف اول بوده اند.

آصفری بیان کرد: امروز نیز باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد کمک مؤمنانه که یک اقدام و نیاز جدی است، باید کسانی که توانایی مالی دارند کمک کنند تا دل‌های همه ملت که به خاطر ویروس کرونا غمگین هست را شاد کنند و همه ارگان ها نهادها و سازمان ها به صورت جهادی اقشار آسیب پذیر جامعه را کمک کنند.

 آصفری خاطرنشان کرد: امروز کسانی هستند که با احتکار کالا و گران‌فروشی لوازم بهداشتی از این دوران سوءاستفاده می‌کنند باید کسانی که دست به چنین اقداماتی می‌زنند شناسایی و برخورد شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1633721
ارسال نظر
نظرات