شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:34 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633732
مسئول گروه جهادی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه یزد مطرح کرد

روایتی از سه ماه حضور در خط مقدم مبارزه با کرونا

روایتی از سه ماه حضور در خط مقدم مبارزه با کرونا
حاتمی گفت: نیروهای داوطلب مردمی و دانشجوی یزد به یاری و کمک کادر درمان بیمارستان شهید صدوقی شتافتند، تا باری از دوش این عزیزان بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئول گروه جهادی فاطمه الزهرا(س) بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد  رسا گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا و بحرانی شدن شرایط کشور گروه های جهادی و نیروهای داوطلب مردمی اقدامات ارزشمند و تاثیر گذاری برای کنترل شرایط بحرانی کشور انجام دادند. در استان یزد نیز نیروهای مردمی و جهادی و بسیجی اقدامات زیادی از جمله تولید مواد ضد عفونی، تولید ماسک، ضد عفونی معابر شهری و  تهیه و توزیع بسته معیشتی انجام دادند.

مصطفی حاتمی افزود: در این دوران با توجه به شیوع گسترده بیماری و تعداد زیاد بیماران و غافلگیر شدن بیمارستان ها، کادر درمان با مشکلاتی روبه رو شدند. لذا نیروهای داوطلب مردمی و دانشجویی گروه جهادی فاطمه الزهرا با شجاعت و ایثار دست به اقدامی ارزشمند زده و با به جان خریدن تمام خطرات احتمالی در خط مقدم مبارزه با کرونا به یاری و کمک کادر درمان بیمارستان شهید صدوقی شتافتند، تا باری از دوش این عزیزان بردارند و در این روز های بحرانی کمک حال آنان باشند.

وی تاکید کرد: در این دوره از تاریخ بیستم اسفند ماه سال گذشته تا سی فروردین 99 به مدت چهل روز نیروهای جهادی اقداماتی نظیر رابطی بخش های عفونی، انجام کار های اداری و پذیرش و ترخیص بیماران، انجام فعالیت های پشتیبانی ، تخلیه بار های خیری رسیده به بیمارستان، بسته بندی و توزیع بسته های تغذیه بین بخش های بیمارستان را انجام داده اند. در اواخر فروردین ماه با توجه به کنترل شیوع بیماری و عادی شدن شرایط خدمت رسانی در بیمارستان شهید صدوقی به پایان رسید.

حاتمی گفت: پس از دوماه از پایان فعالیت گروه جهادی در بیمارستان شهید صدوقی با توجه به شروع پیک دوم بیماری و بحرانی شدن شرایط بیمارستان، با توجه به درخواست بیمارستان از ناحیه بسیج دانشجویی و درخواست حضور مجدد نیروهای جهادی در بیمارستان، گروه جهادی فاطمه الزهرا با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و دانشجویی از تاریخ 9/4/1399الی13/5/1399  در دو شیفت شش ساعته صبح و بعد از ظهر و در هر شیفت تعداد سه نفر از نیروهای جهادی وظیفه رابطی بخش های کرونایی را عهده دار شدند.

این فعال دانشجویی ابراز داشت: تهیه دارو از داروخانه، تهیه وسایل مورد نیاز بخش و اتقال دستگاه های مورد نیاز، انجام امور اداری یا پذیرش و ترخیص بیماران، تحویل گرفتن وسایل بیماران از خانواده ها و تحویل به بیماران از  جمله اقدامات صورت گرفته توسط نیروهای رابطی جهادی است.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه در این دوره نیز با حضور نیروهای جهادی مقداری از فشار کار از دوش کادر درمان و کادر خدماتی بیمارستان برداشته شد و همچنین مسئولین بیمارستان نیز فرصت مناسبی برای جذب نیرو و سامان دادن به شرایط بیمارستان پیدا کردند.

انتهای پیام/

  • ی
  • ی
  • ی
  • ی
  • ی
  • ی
https://www.dana.ir/1633732
ارسال نظر
نظرات