شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633787
طرح جدید مجلس برای افزایش یارانه نقدی؛

معادل 40 لیتر بنزین آزاد به حساب سرپرست خانوار واریز می شود

معادل 40 لیتر بنزین آزاد به حساب سرپرست خانوار واریز می شود
نمایندگان مجلس به دنبال تصویب طرحی هستند که به موجب این طرح به ازای هر ایرانی معادل قیمت 40 لیتر بنزین آزاد در کارتهایی که یارانه نقدی برایشان پرداخت می شود واریز شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس یازدهم قبل از آغاز به کار مجلس یازدهم به دنبال طرحی بودند تا سهمیه بندی بنزین که هم اکنون در مورد خودورها اجرایی می شود به عدالت نزدیک تر شود به طوریکه می خواستند به جای انکه سهمیه را به هر خودرو اختصاص دهند این سهمیه در اختیار همه آحاد جامعه قرار گیرد و هرکس که خودرو ندارد بتواند طی سازو کاری این سهمیه را بفروشد.

بعد از آغاز به کار مجلس نیز وقتی اعضای کمیسیون های تخصصی مشخص شدند بارها اعضای کمیسیون انرژی نیز به این موضوع اشاره کردند که باید شیوه سهمیه بندی بنزین تغییر یابد و به عدالت نزدیک شود و به همین منظور طرحی را در دستور کار خود قرار دادند.

اخیرا نمایندگان مجلس طرحی را آماده کرده اند که در حال حاضر مشغول رایزینی برای تصویب و اجرای ان توسط دولت هستند و ظاهرا این طرح در کمیسیون انرژی مجلس است به طوریکه با طرح اعطای سهمیه به ازیا هر فرد متفاوت است.

ظاهرا قرار است به موجب این طرح به ازای هر ایرانی قیمت 40 لیتر بنزین آزاد در کارتهایی که یارانه نقدی برایشان پرداخت می شود واریز شود زیرا که نمایندگان معتقدند تغییر قیمت بنزین موجب افزایش نرخ تورم در جامعه شده است و باید از این طریق بخشی از تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین جبران شود.

احمد علیرضا بیگی با اشاره به طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین به حساب هر ایرانی گفته است: یکی از مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم عدم تناسب بین یارانه پرداختی به مردم با تورم حاکم است. امروز به آن میزانی که قیمت کالا‌ها افزایش یافته هست، یارانه دریافتی مردم افزایش نداشته است. براین اساس طرحی در دستور کار قراردارد که به موجب این طرح  به اندازه قیمت ۴۰ لیتر بنزین آزاد به حساب شهروندان واریز شود  که این واریزی متانسب با تغییر بنزین آزاد نیز متغیر خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633787
ارسال نظر
نظرات