شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:11 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633858
تربتی نژاد مطرح کرد؛

25 مرداد؛ مانور بازگشایی مدارس گرگان برگزار می شود/5 هزار دانش آموز گرگانی به آموزش شاد دسترسی ندارند

25 مرداد؛ مانور بازگشایی مدارس گرگان برگزار می شود/5 هزار دانش آموز گرگانی به آموزش شاد دسترسی ندارند
رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان برگزاری مانور بازگشایی مدارس گرگان در 25 مرداد خبرداد و گفت: تاکنون ثبت نام 70 درصد کلاس اولی‌های شهرستان گرگان انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ بهجت تربتی‌نژاد  در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ثبت‌نام 70درصد کلاس اولی‌ها در گرگان انجام شده وثبت‌نام  درسایر مقاطع تحصیلی بین 97 الی 98 درصد انجام گرفت.

وی افزود:  امسال به دلیل شیوع کرونا مهلت ثبت‌نام تا 25مرداد در نظر گرفته شده استف تقاضا داریم خانواده‌ دانش‌آموزان نسبت به ثبت‌نام فرزندان خود در مراکز آموزشی اقدام کنند تا مشکلی برای عزیزان‌شان ایجاد نشود.

رئیس آموزش و پرورش گرگان تصریح کرد:  همچنین به دلیل برنامه ریزی در خصوص فضاهای آموزشی و رغبت خانواده ها به ثبت نام در مدارس دولتیانتظار داریم سریع تر ثبت نام فرزندان خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس دو هفته زودتر انجام می شود، تصریح کرد: امسال با توجه به حساسیت همه‌گیری کرونا تمامی برنامه‌های سازماندهی نیروهای انسانی، ساماندهی کلاس‌های درس، برنامه‌های عمرانی و تجهیزاتی که در مدارس داشتیم زودتر انجام می‌شود.

تربتی‌نژاد از اجرای مانور سازماندهی نیروی انسانی در مدارس گرگان خبر داد و بیان کرد: این مانور 25مرداد با هدف محک زدن ظرفیت‌های آموزشی و نیروی انسانی به اجرا درمی‌آید  که با حضور نیروها بدون حضور دانش آموز انجام می شود تا مدارس در سال تحصیلی جدید آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس را داشته باشند.

وی اضافه کرد: قرار است در این مانور ضعف‌های مدارس پایش شود تا نسبت به رفع نواقص اقدام شود تا در 15 شهرویور با آمادگی کامل به بازگشایی مدارس بپردازیم.

نحوه بازگشایی مدارس گرگان در شرایط کرونا

تربتی نژاد به نحوه بازگشایی مدارس گرگان اشاره کرد و افزود: بازگشایی مدارس در شرایط قرمز تمامی کلاس های درس مجازی خواهد بود و در وضعیت زرد با ظرفیت 50 درصد  حضوری و مجازی برگزار می شود و در سفید که به صورت حضور خواهد بود .

وی با بیان اینکه اینترنت شبکه شاد رایگان است ، اضافه کرد:  100درصد مدارس استان به اینترنت پرسرعت متصل هستند؛ آموزش‌های مجازی در شبکه شاد نیز ادامه خواهد داشت و برخی مشکلاتی که در ابتدا وجود داشته برطرف شده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان با اشاره به فعالیت‌های آموزشی در قالب پروژه مهر ابراز کرد: کارگروه‌هایی که به عنوان ستاد پروژه مهر شهرستان گرگان هستند امسال با حساسیت‌های خاصی بازگشایی خواهند شد استاندار گلستان تمامی فرمانداران را به عنوان رئیس ستاد پروژه مهرهر شهرستان انتخاب کردندد که در زیل آن گروه های ساماندهی، تجهیز و تعمیر، تبلیغ و اطلاع‌رسانی، نظارت و ارزیابی، انتصابات در قالب پروژه مهر تعریف شدند.

وی در ادامه به جمعیت دانش آموزی اشاره کرد و گفت:46 هزار و 307 نفر در سال 97-98 داشتیم که  پیش بینی کرده ایم، 47هزار و 105 دانش آموز در مدارس دولتی و غیردولتی ثبت نام کنند که این رقم 1.7 درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

 این مقام مسئول ادامه داد:  در سال تحصیلی گذشته یک هزار و 356کلاس درس میزبان دانش آموزان بودند که پیش‌بینی  کرده ایم یک هزار و 365کلاس درس با افزایش 0.7 درصد را داشته باشیم.

تربتی‌نژاد بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته 8 هزار و 363دانش آموز کلاس اولی (دولتی و غیردولتی) در مدارس آموزش دیدند و در سال تحصیلی جدید پیش‌بینی می‌شود این رقم با 418نفر افزایش به عدد 8 هزار و 781نفر برسد.

کمبود معلم نداریم

این مقام مسئول شمار آموزگاران رسمی و پیمانی در سال تحصیلی 1398-1399 را 970نفر عنوان کرد و گفت: تعداد آموزگاران شهرستان گرگان در سال تحصیلی جدید با دو نفر افزایش به رقم 972نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: 686 نفر از فرهنگیان در استان بازشسته می شدند که 481 نفر از آنان تمایل به ادامه خدمت داشته اند  و ما از حضور شان در کلاس های درس بهره خواهیم برد و کمبودها را جبران خواهیم کرد.

تربتی نژاد به ساخت مدرسه در شهرستان گرگان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در پروژه های تعمیر و تجهیز 5 واحد افتتاحی  اریم که یک باب مدرسه 16 کلاسه در گرگان و 4 مدرسه روستایی جعفر آباد، شمس آباد، جهان آباد و حیدر آباد خواهد بود و پروژه های درحال ساخت نیز نمونه قندهاری، دبستان مهدیه، ملاصدر، مرکز رشد و فناوری و اردوگاه نشاط  است.

وی با بیان اینکه 39 نفر از 64 نفر در بحث پست مدیریت مورد تایید قرار گرفتند، بیان کرد: 22 نفر در مدیریت ابتدایی، 10 نفر متوسطه اول و 6 نفر متوسطه دوم  گزینش شده اند.

5 هزار دانش آموز گرگانی به آموزش های مجازی دسترسی ندارند

رئیس آموزش و پرورش گرگان با بیان اینکه عیرغم فراهم سازی زیرساخت ها کماکان 5 هزار دانش آموز گرگانی به آموزش های مجازی دسترسی ندارند، تاکید کرد: تلاش می شود تا با کمک خیران و سمن ها تجهیزات لازم برای دانش آموزانی که مشکلات اقتصادی دارند، فراهم شود، لذا  پویش «جمع آوری تبلت و گوشی تلفن همراه »راه اندازی شده و بخشی از امکانات نیز از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی و تجهیزات در اختیار ما قرار می گیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1633858
ارسال نظر
نظرات