شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633877
تقدیر امام جمعه کرمانشاه از عملکرد آتش نشانی کرمانشاه

آیت الله علما: آتش نشانان بزرگترین سرمایه های شهر هستند

آیت الله علما: آتش نشانان بزرگترین سرمایه های شهر هستند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه آتش نشانان با روحیه ایثار و فداکاری به انجام وظیفه می پردازند، گفت: این قشر زحمت کش بزرگترین سرمایه های شهر هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علما پیش از ظهر امروز سه شنبه در دیدار با آتش نشانان کرمانشاه، آتش نشانی را یکی از مشاغل سخت و پرخطر عنوان کرد و اظهار داشت: آتش نشانان در حوادث مختلف با خطرات زیادی مواجه هستند لذا خدمات آنها شایسته تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: امروز آتش نشانان برای سلامت مردم و جامعه از جان خود مایه می گذارند و می توان گفت بالاترین سطح تعهد خدمتی را دارند.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان با روحیه ایثار و فداکاری به انجام وظیفه می پردازند، گفت: این قشر زحمت کش بزرگترین سرمایه های شهر هستند که با خدمات بی دریغ خود در حوادث مختلف از جمله سیل، زلزله و... اسباب ایجاد امنیت و خاطر جمعی شهروندان را فراهم‌می کنند.

آیت الله علما اظهار داشت: خوشبختانه نگاه مردم به آتش نشانان نگاهی سرشار از رضایتمندی است و همواره سرعت عمل این نیرو ها زبانزد بوده است.

وی خاطر نشان کرد: تربیت دینی و انسانی ما این است که در هنگام بروز مشکلات به داد هم برسیم و آتش نشانان از مصادیق مهم و اساسی این کار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه به رویکرد خوب سازمان آتش نشانی در حادثه پلاسکو اشاره داشت و تصریح کرد: در جریان آتش سوزی اخیر در کرمانشاه نیز آتش نشانان بسیار خوب درخشیدند و در کمترین زمان ممکن با از جان گذشتگی و ایثار، مردم را از حادثه ای دلخراش نجات دادند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: بدون شک کسانی که در حین ‌عملیات و نجات گرفتاران در آتش، دچار حریق شده و جان خود را از دست می دهند حکم شهید دارند.

آیت الله علما گفت: همانطور که امام(ره) در وصیت نامه خصوصی به فرزندش تاکید داشته است، در مستحبات بالاترین عبادت خدمت به مردم است که آتش نشانها در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه نیز در این دیدار اظهار داشت: این دیدار بهانه ای است که ما از زحمات نیروهای خدوم آتش نشانی قدردانی کنیم.

وی افزود: آتش نشانی شغلی است که با عشق و اعتقاد عجین شده و از جان گذشتگی این نیرو ها برای حفظ جان و مال مردم هیچگاه فراموش نخواهد شد.

شهردار کرمانشاه خاطر نشان کرد: آتش نشانها اگرچه در بسیاری از حوادث گمنام هستند اما در لحظات بحران بدون هیچ چشم داشتی و با گذشت از جان خود به کمک مردم می شتابند.

طلوعی کار آتش نشانان را بسیار ارزشمند ارزیابی کرد و بیان داشت: گذشتن از جان برای نجات جان دیگران بسیار ارزشمند است و این کار قابل تقدیر است.

وی همچنین جایگاه آتش نشانان را جایگاهی پرمسئولیت دانست و گفت: ضروری است مشکلات این قشر زحمتکش را حل و فصل کنیم تا بتوانند با روحیه بالا و انگیزه مضاعف به مردم خدمت کنند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633877
ارسال نظر
نظرات