شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633885
مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی:

۳ ملک مازاد دولتی خراسان شمالی در نوبت مزایده قرار گرفت

۳ ملک مازاد دولتی خراسان شمالی در نوبت مزایده قرار گرفت
مجید درخشانی با اشاره به اجرای دستورالعمل فروش مزایده ای اموال مازاد دولتی در اختیار دستگاه های اجرایی گفت: در خراسان شمالی سه ساختمان مازاد دولتی برای فروش مزایده ای مصوب و در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید درخشانی، مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: مولدسازی ( اجاره به بخش خصوصی) همچنین فروش مزایده ای اموال مازاد دولتی در اختیار دستگاه های اجرایی در سطح کشور تحت عنوان بند 2 و 3 تبصره 12 از سال گذشته در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

به گفته درخشانی، در سال گذشته مقرر شد که در بودجه سال 98 درآمدزایی دولت از محل فروش مزایده ای و یا مولد سازی اموال مازاد خود در سطح کشور چهار هزار میلیارد تومان باشد که البته بخش عمده ای از این سیاست گذاری محقق نشد.

وی افزود: در سال جاری نیز مصوب شد که در بودجه سال 99 درآمدزایی دولت از محل فروش و یا مولد سازی اموال مازاد خود در سطح کشور 48 هزار میلیارد تومان بشود که سهم استان خراسان شمالی از این سیاستگذاری از محل فروش مزایده ای اموال مازاد 645 میلیارد تومان و از محل مولد سازی اموال مازاد 129 میلیارد تومان تعیین شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته موضوع تعیین سهم استان ها از محل عواید حاصل از فروش و یا مولد سازی اموال مازاد به طور شفاف تعریف نشده بود، اغلب دستگاه های اجرایی با دستورالعمل ابلاغ شده همراهی نکردند.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: طی 10 روز اخیر سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تشویق دستگاه های اجرایی کشور برای همراهی با این دستورالعمل، بخشنامه ای جدید را ابلاغ و اعلام کرد که نیمی از درآمد حاصل از فروش اموال مازاد دولت در سطح کشور صرف اعتبارات عمرانی استان ها و نیمی دیگر از درآمد حاصل از فروش اموال مازاد دولت در سطح کشور برای اعتبارات جاری دستگاه ها صرف خواهند شد.

وی این بخشنامه جدید را بسته تشویقی مناسبی برای همراهی دستگاه های اجرایی دولتی در سطح کشور در زمینه معرفی و ثبت اموال مازاد دولتی در اختیار دستگاه ها دانست.

وی گفت: این بخشنامه جدید را به تمامی دستگاه های اجرایی اعلام کرده ایم تا نسبت به معرفی و ثبت اموال مازاد دولتی در اختیار خود در سامانه سادا اقدام کنند.

درخشانی درباره وضعیت اموال مازاد دولتی در اختیار دستگاه های اجرایی استان خراسان شمالی نیز بیان کرد: برخورداری استان جدید التاسیس خراسان شمالی از اموال مازاد دولتی نسبت به استان هایی که دهه ها استان بوده اند، قابل مقایسه نیست.

وی یادآور شد: تا به کنون، آنچه که از ثبت اموال مازاد دولتی در اختیار دستگاه های اجرایی استان در سامانه سادا انجام شده، مشخص شد که عمده اموال مازاد دولتی در استان، وجود مدارس مستقر در حاشیه خیابان های شهرهای استان هستند که عرضه آنها باید از طریق مولد سازی انجام شود.

وی افزود: مولد سازی این مدارس موجب حفظ کاربری آموزشی و نوسازی آنها همچنین درآمدزایی برای آموزش و پرورش خواهد شد.

در عین حال، مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی درباره فروش مزایده ای اموال مازاد دولتی در استان نیز اعلام کرد: در سال گذشته سه یا چهار ملک مازاد دولتی در استان شناسایی و مصوب شد که از طریق برگزاری مزایده به فروش برسند.

وی افزود: از این تعداد ملک فقط یک ملک به فروش رسید.

درخشانی همچنین عنوان کرد: در سال جاری نیز تا به کنون سه ساختمان مستهلک متعلق به استانداری و ادارات کل اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی استان شناسایی و مصوب شده است که از طریق مزایده به فروش برسند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1633885
ارسال نظر
نظرات