شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633895
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری:

رقابت 12 هزار داوطلب ورود به مقطع ارشد در استان یزد

رقابت 12 هزار داوطلب ورود به مقطع ارشد در استان یزد
سید محسن میرحسینی گفت: در استان یزد 11 هزار و 836 نفر داوطلب آزمون ارشد با هم رقابت می‌کنند که از این تعداد 49.4 درصد زن و51.6 درصد مرد هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محسن میرحسینی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، با بیان اینکه کنکور ارشد در روزهای 16، 17 و 18مرداد همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود، گفت: در استان یزد 11 هزار و 836 نفر داوطلب آزمون ارشد با هم رقابت می‌کنند که از این تعداد پنج هزار و 843 نفر زن معادل 49.4 درصد زن و پنج هزار و 993 معادل  51.6درصد مرد هستند.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری افزود: کنکور ارشد در دو شهرستان اردکان و یزد برگزار می‌شود که در شهرستان یزد این آزمون در چهار حوزه دانشگاه‌ یزد، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید صدوقی برگزار می‌شود.

میرحسینی افزود: بیشترین آمار داوطلبان آزمون ارشد با پنج هزار و 707 نفر مربوط به صبح پنج شنبه 16 مرداد است  که از این تعداد سه هزار و 457 نفر در دانشگاه یزد، 700 نفر داوطلب زن در دانشگاه آزاد، 550 داوطلب مرد در دانشگاه پیام نور و یک هزار داوطلب نیز در دانشگاه فنی شهید صدوقی در رشته‌های اصلی مقطع کارشناسی ارشد آزمون می‌دهند.

وی ادامه داد: صبح روز جمعه 17 مرداد نیز، سه هزار و 26 داوطلب در دانشگاه یزد و یک هزار داوطلب در دانشگاه فنی شهید صدوقی در رشته‌های اصلی آزمون ارشد شرکت می‌کنند و صبح روز شنبه 18 مرداد، یک هزار و 346 داوطلب در رشته‌های شناور آزمون ارشد در دانشگاه یزد شرکت می‌کنند.

میرحسینی اضافه کرد: جز رشته آموزش زبان ژاپنی که دو دفترچه آزمون دارد ما بقی رشته‌های ارشد یک دفترچه دارد و شروع فرایند آزمون نیز از 8 صبح و شروع آزمون از ساعت 8:30 صبح خواهد بود و مدت زمان آزمون ارشد در رشته‌های مختلف از 90 دقیقه تا 270 دقیقه متغیر است.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون ارشد گفت: سازمان سنجش به داوطلبان اعلام کرده است که قبل از دریافت کارت ورود به جلسه فرم خود اظهاری را پرکنند، همچنین از ورود داوطلبان به جلسه آزمون بدون داشتن ماسک جلوگیری می‌شود.

میرحسینی با بیان اینکه عوامل اجرایی آزمون نیز ضمن پر کردن فرم خود اظهاری حتما باید از ماسک و دستکش استفاده کنند، گفت: طبق پروتکل‌هایی که تعیین شده در برگزاری آزمون فاصله اجتماعی رعایت خواهد شد و صندلی‌ها در فاصله مشخصی در محل آزمون چیده شده‌اند.

وی ادامه داد: در بدو ورود به جلسه آزمون نیز دایره‌هایی کشیده شده که داوطلبان آزمون با رعایت فاصله اجتماعی به محل آزمون وارد شوند علاوه بر آن تابلوهای راهنما نیز برای رعایت نکات و اصول بهداشتی در ورودی‌های محل آزمون نصب شده است و محلول ضدعفونی کننده نیز برای استفاده داوطلبان در این محل قرار خواهد گرفت.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری با بیان اینکه قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون ارشد سالن‌های برگزاری آزمون گند زدایی و ضدعفونی می‌شود، گفت: کارشناسان بهداشت در محل برگزاری آزمون حضور دارند و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1633895
ارسال نظر
نظرات