شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633931
با به میدان آمدن خریداران؛

شاخص بورس سبز رنگ شد/ تغییر مالکیت 15 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای

شاخص بورس سبز رنگ شد/ تغییر مالکیت 15 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس در ساعت نخست معاملات امروز دوباره شروع به عقبگرد کرد اما با به میدان آمدن خریداران سبز رنگ شد و در نهایت با ثبت رشد 1634 واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 994هزار واحد قرار گرفت؛ و ارزش معاملات با رشد 56درصدی نسبت به روز گذشته به بیش از 33هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس تهران پس از ثبت رکورد 2 میلیون واحد روز گذشته عقبگرد داشت و دوباره به کانال یک میلیون و 900هزار واحد بازگشت و در جریان معاملات امروز با نوسان همراه بود؛ البته شاخص در ساعت نخست معاملات روز جاری قرمز بود اما با میدان آمدن خریداران سبز و مثبت شد که نشانه آن رشد 56 درصدی ارزش معاملات است. بازار سرمایه در ماه‌های اخیر رشد بسیار بالایی داشته و اکثر حقیقی‌ها ترجیح می دهند سود شناسایی کنند و سهم دیگر بخرند. این دست به دست شدن‌ها به نوعی اصلاح زمانی برای بازار ایجاد کرده است که شاهد افزایش حجم معاملات هستیم.

براساس این گزارش شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افزایش 1634 واحد در ایستگاه یک میلیون و 994 هزار و 975 واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم با رشد 1720 واحدی عدد 527 هزار و 599 واحد را ثبت کرد که نشان می‌دهد شرکت‌های کوچک و متوسط بیشتر مورد توجه خریداران بوده است.

معامله گران امروز در بورس تهران بیش از 13 میلیارد سهم و اوراق مالی را در 2 میلیون و 476 هزار نوبت دادوستد کردند که ارزش آن به 24 هزار و 661 میلیارد تومان رسید.

ارزش کل معاملات امروز بازار سرمایه (بورس و فرابورس) حدود 33 هزار و 945 میلیارد دلار رسید که حاصل جابه‌جایی 15 میلیارد و 374 میلیون سهم و اوراق مالی بود البته ارزش معاملات نسبت به روز گذشته 12هزار و 290 میلیارد تومان حدود 56 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد در روز جاری به بیش از 28هزار و 580 میلیارد تومان رسید و  2424میلیارد تومان نقدینگی جدید از سوی حقیقی‌ها وارد بازار شد.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه نفت و گاز و پتروشیمی تامین و گسترش نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر مثبت در شاخص کل، در سبز شدن بورس نقش داشتند و شرکت ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد شاخص شدند.

برترین گروه‌‌های صنایع امروز هم سرمایه گذاری‌ها، محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بود. بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای وپارس، وبصادر، خساپا، فاراک و پترول است.
 

 
شاخص کل فرابورس با 62واحد رشد به 21 هزار و 77 واحد رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس 2 میلیارد و 366 میلیون سهم و اوراق مالی را در 756 هزار نوبت جا به جا کردند که ارزش آن بالغ بر 9هزار و 284 میلیارد تومان شد.

سنگ آهن گوهرزمین، ذوب‌آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد شاخص شدند و در مقابل پتروشیمی مارون، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی آریا ساسول در سبز شدن شاخص بیشترین نقش را داشتند.

نمادهای بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، صنایع ماشین‌های اداری ایران، سرمایه توسعه و عمران کرمان و گروه کارخانجات صنعتی تبرک پربیننده امروز  فرابورس بودند.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1633931
ارسال نظر
نظرات