شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1399/05/14 شناسه خبر: 1633935
فرمانده سپاه استان قزوین:

مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند/خبرنگار انقلابی باید در مسیر دغدغه‌های رهبری حرکت کند

مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند/خبرنگار انقلابی باید در مسیر دغدغه‌های رهبری حرکت کند
محمد شاهرخی گفت: بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تحریم و مشکلات بیرونی نیست؛ بلکه بخشی از آن ناشی از سوء مدیریت است که مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ سردار محمد شاهرخی در دیدار با اصحاب رسانه که ظهر امروز(سه‌شنبه) به همت بسیج رسانه استان و به مناسبت هفته خبرنگار در سالن اجتماعات شهید پرویز سپاه قزوین برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه خبر اظهار کرد: امیدواریم خبرنگاران در عرصه‌های مختلف اثربخش و تعیین کننده ارزش‌ها بوده و و در راستای عمق‌بخشی باورها و ارزش‌های محوری حرکت کنند.

وی افزود: خبرنگاران به عنوان قشری از جامعه، رسالت روشنگری را برعهده دارند که البته ممکن است به ذائقه برخی خوش نیاید؛ اما اگر فعالیت فعالان عرصه رسانه مبتنی بر سلامت و رعایت ارزش‌های اخلاقی جامعه باشد، جای نگرانی ندارد.  

فرمانده سپاه استان قزوین تصریح کرد: الزامات پذیرش مسئولیت این است که مسئولان تبعات کارهای خود را هم بپذیرند و صرف اینکه برخی مسائل امنیتی است نباید حریم امنی برای عدم پاسخگویی مسئولان باشد.

وی عنوان کرد: خبرنگاران نباید به برخی اما و اگرها که مانع مطالبه‌گری آنها می‌شود؛ توجه داشته باشند؛ چراکه در غیر این صورت دیگران با هدف ایجاد بدبینی و یاس و ناامیدی نسبت به جامعه و آینده و بهانه کم کاری برخی مسئولان وارد میدان می‌شوند و سوءاستفاده می‌کنند.

شاهرخی تاکید کرد: با بیان مشکلات و پرداختن به مسائل، اشکالات برطرف می‌شود و به طور کلی رسالت یک خبرنگار مسلمانِ انقلابی این است که مسائل را با حساسیت در قالب امر به معروف و نهی از منکر دنبال کند.

وی خطاب به فعالان عرصه رسانه تصریح کرد: شما خبرنگاران وقتی در این چارجوب حرکت کنید دیگر نباید نگرانی داشته باشید؛ چراکه اگر کسی هم اعتراضی داشته باشد شما مستدل و منطقی به آنها پاسخ می‌دهید.

این مقام مسئول عنوان کرد: خبرنگاران باید زبان گویای مردم و آرامش بخش جامعه بوده و مطالبات و خواسته‌ها و مشکلات مردم را انعکاس دهند و به گوش تصمیم گیرنده‌ها و مسئولان برسانند.

وی بیان کرد: خبرنگاران با ایجاد فضای مطالبه‌گری، شرایط مناسب و اطمینان بخشی برای مردم ایجاد می‌کنند و حریم امن و عدم پاسخگویی برخی مسئولان با فعالیت درست اصحاب رسانه از بین می‌رود.

فرمانده سپاه استان قزوین تاکید کرد: بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تحریم و مشکلات بیرونی نیست؛ بلکه بخشی از آن ناشی از سوءمدیریت است که مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان یک عنصر انقلابی و مطالبه‌گر باید فعال باشند و عرصه را برای حضور دشمنان انقلاب خالی نکنند، البته این کار هزینه هم دارد؛ اما چون کار خبرنگاران اصولی بوده و منطق شرعی و قانونی دارد هیچ نگرانی برای آنها نخواهد داشت.

شاهرخی ابراز کرد: جامعه انقلابی که پسوند بسیجی دارند با هدف کسب پاداش الهی و داوطلبانه به این مجموعه پیوسته‌اند؛ خبرنگاران انقلابی نیز باید در مسیر دغدغه‌های رهبری و در جهت تحقق آنها حرکت و مطالبه‌گری کنند.

این مقام مسئول گفت: موضوع تحریف بسیار مهم است و ابعاد گسترده‌ای دارد و پیشنهاد می‌کنم کارگروه‌های مختلفی تشکیل داده و به بررسی جوانب و زمینه‌های مختلف تحریف پرداخته شود؛ چراکه تحریف تبعات سنگینی به دنبال دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1633935
ارسال نظر
نظرات