شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634046
مدیر آب و فاضلاب کاشمر خبر داد؛

افزایش 40 درصدی مصرف آب شرب در کاشمر به علت کرونا

افزایش 40 درصدی مصرف آب شرب در کاشمر به علت کرونا
عباسی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا افزایش 40 درصدی میزان مصرف آب در سطح شهرستان کاشمر نسبت به مشابه سال گذشته را شاهد بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا عباسی، مدیر آب و فاضلاب کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در اسفندماه 98 نقش آب در تامین سلامت شهروندان از لحاظ نظافت شخصی و عمومی حساس تر شد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی که در آن مقطع زمانی انجام گرفت قطعی آب شرب شهروندان را به حداقل ممکن برسانیم و در عین حال حفظ اولویت سلامت پرسنل نیز از اولویت ها بود و با تلاش همکاران این مهم اتفاق افتاد.

مدیر آب و فاضلاب کاشمر تصریح کرد: افزایش میزان مصرف آب در سطح شهرستان حدود 40 درصد نسبت به مشابه سال گذشته شاهد بودیم که شهر کاشمر از لحاظ  افزایش مصرف جزو اولین شهرهای استان بود و این باعث شد اتفاقات سنگینی را در شبکه توزیع در روزهای اول داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در این خصوص سعی شد از تجهیزاتی استفاده شود که بتوانیم اتفاق را در زمان کمتری رفع کنیم، اذعان کرد: درخواست ما از شهروندان این است که آب را در این مقطع حساس درست مصرف کنیم.

عباسی با تاکید بر اینکه ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی یکی از اتفاقاتی بود که در ابتدای سال 99 رخ داد، عنوان کرد: مشکلاتی در تامین آب روستائیان وجود داشت که ساختار موجود جوابگو نبود و به همین منظور بحث ادغام اتفاق افتاد و تحت عنوان آبفای شهرستان لحاظ شد.

وی ادامه داد: یکپارچگی منابع آب شرب از مزایای این ادغام است که با هدف استفاده از ظرفیت های موجود دو آبفا بتوانیم مشکلات شهروندان در شهر و روستا برطرف شود.

مدیر آب و فاضلاب کاشمر با بیان اینکه افزایش مصرف آب به واسطه فصل تابستان نیز از دیگر بحث هایی است که در حال حاضر وجود دارد، تشریح کرد: شهر کاشمر در مقوله تامین آب جزو شهرهای بزرگ استان محسوب می شود و بالغ بر 73 هزار اشتراک در سطح شهرستان داریم که 45 هزار اشتراک تنها در شهر کاشمر مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه تامین آب این تعداد اشتراک به صورت متمرکز قطعاً تمهیدات ویژه ای را لازم دارد، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی هایی که در سال گذشته صورت گرفت برنامه های کوتاه مدت و میان مدت خوشبختانه محقق شده است و اکنون در حال تحقق برنامه های بلند مدت هستیم.

عباسی با تاکید بر اینکه اجرای طرح ایمنی آب شهرستان با اختصاص 100 میلیون تومان از اعتبارات جاری نیز از جمله برنامه ها است، بیان کرد:دومین شهر استان هستیم که این برنامه را از سال گذشته آغاز کرده ایم و در سال جاری این طرح برای همه شهرستان ها اجباری شده و شهر کاشمر در این زمینه پیشرو است و تعیین مشکلات آب شرب از چاه تا به دست مصرف کننده برسد نیز از جمله اهداف این طرح محسوب می شود.

وی همچنین ابراز کرد: آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی آب شهرستان که از جمله بزرگترین و استانداردترین آزمایشگاه های استان است در سال گذشته راه اندازی شد که آزمایشگاه مرجع منطقه ترشیز در بحث آب محسوب می شود.

مدیر آب و فاضلاب کاشمر با بیان اینکه بزرگترین پروژه تامین آب استان در شهر کاشمر رقم خورد که شامل تجهیز، حصار کشی و اجرای خطوط انتقال آب 6 حلقه چاه شهر کاشمر با افق 1405 است، اظهار کرد: زیرساخت های بحث هوشمندسازی شبکه توزیع و تاسیسات در سال گذشته مهیا شد و در سال جاری اسناد نصب شیرهای فشارشکن رسیده و آماده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هوشمندسازی نتایج خوبی را خواهد داشت و نقش نیروی انسانی نیز یک نقش نظارتی خواهد بود که مردم مزایای آن را لمس خواهند کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1634046
ارسال نظر
نظرات