شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:17 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634064
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

وضعیت «قرمز» کرونا در چهار شهرستان استان مرکزی/روزهای بحرانی در پیش رو داریم

وضعیت «قرمز» کرونا در چهار شهرستان استان مرکزی/روزهای بحرانی در پیش رو داریم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک: بر اساس آخرین آمار وضعیت شهرستانهای استان از لحاظ میزان شیوع کرونا، اراک همچنان قرمز است و شهرستان های خمین، ساوه و دلیجان نیز به شهرستانهای قرمز ملحق شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور، آشتیان، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی و یا خطر قرار گرفته اند.

جمالیان اظهار کرد: شهرستان های تفرش، خنداب زرندیه نیز بر اساس این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

وی تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و به این مجموع شهرستانهای ساوه، دلیجان و خمین نیز اضافه شده است که این نشان از عدم توجه به هشدارها و توصیه ها می باشد و در سایه این بی توجهی ها کرونا ویروس در حال جمع آوری قربانیان خود می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان های فراهان و کمیجان در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند ولی متاسفانه به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده اند و شهر های خمین، ساوه و دلیجان نیز هم از وضعیت نارنجی به قرمز پرخطر تغییر وضعیت داده اند.

جمالیان اظهار کرد: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به ۶ ماه از شیوع کرونا به جای کاهش بیماری، روز به روز به شهر های پرخطر ما افزوده می گردد و این یعنی فشاری مضاعف بر کادر بهداشت و درمان استان مرکزی وارد می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای هفته های آینده وضعیت خوبی را پیش بینی نمی کنیم و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، روزهای بسیار بحرانی را در پیش رو داریم و متاسفانه باید منتظر روزهای نفس گیر و هولناکی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان محلات تنها شهرستان سفید استان محسوب می گردد که در صورت هر گونه سهل انگاری و عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی هر لحظه امکان تغییر وضعیت در این شهرستان نیز احساس می گردد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634064
ارسال نظر
نظرات