شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:32 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634125
همزمان با عید غدیر؛

۹ کاروان شادی در شهرهای استان مرکزی به حرکت در می‌آید

۹ کاروان شادی در شهرهای استان مرکزی به حرکت در می‌آید
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۹ کاروان شادی همزمان با عید غدیر در شهرهای استان مرکزی به حرکت در می‌آید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام عبدالله واحدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب با اشاره به اینکه در ۳۶ بقعه استان برنامه‌های دهه ولایت برگزار خواهد شد، اظهار کرد: به مناسبت دهه ولایت ۷۴ برنامه در سطح استان پیش‌بینی شده که بخشی از این برنامه‌ها در حال اجرا بوده و بخشی دیگر نیز به مناسبت عید غدیر برگزار خواهند شد.

وی تصریح کرد: قرائت دعای عرفه در ۱۷ بقعه، برپایی نماز عید قربان در ۶ بقعه و جشن میلاد امام هادی (ع) در ۱۸ بقعه از جمله این برنامه‌ها است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد:  سخنرانی ۴۸ سخنران و ۵۱ مداح، برپایی ۹ کاروان شادی شب و روز عید غدیر در شهرهای تفرش، آشتیان، دلیجان و سایر شهرستان‌ها بخشی از این برنامه‌ها است.

واحدی ادامه داد: تجلیل از ۳۹ خادم سادات، برگزاری مراسم عید قربان در ۱۱ بقعه، برگزاری ۷۴ مراسم در دهه ولایت، تهیه ۴۰۰۰ بسته جهت روحانیون و سادات و نیازمندان به ارزش تقریبی هر بسته ۲۵۰ هزار تومان، توزیع ۷۰۰۰ غذای گرم، قربانی یک گوساله و ۶ گوسفند و ۱۵۰ مرغ برای ۹۲۰ نفر و تهیه ۱۲ جهیزیه برای سادات و آزادی زندانیان از دیگر این برنامه‌ها بشمار می‌رود.

وی بیان کرد:  با توجه به شیوع کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری بخشی از برنامه‌ها با محوریت فضای مجازی طراحی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تأکید کرد: دهه ولایت وامامت فرصتی برای تجدید عهد و بیعت با ولی و امام خویش، تبیین شخصیت امیرالمؤمنین (ع)، ترویج دین اسلام و اشاعه فرهنگ ناب شیعه و علوی است که باید از این فرصت به درستی بهره گرفت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634125
ارسال نظر
نظرات