شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634171
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

موج دوم "کمک مؤمنانه" با شور و شوق بیشتری راه‌اندازی شده است

موج دوم "کمک مؤمنانه" با شور و شوق بیشتری راه‌اندازی شده است
مریم بیدخام، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: مرحله اول کمک مؤمنانه بازخورد بسیار خوبی داشت و همه برای تاثیرگذاری بیشتر از هم سبقت می‌گرفتند و شاهدیم که دور دوم این کمک‌ها نیز با شور و شوق در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم بیدخام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اهمیت موج دوم نهضت کمک مؤمنانه اظهار کرد: باتوجه به اینکه هنوز در پیک کرونا قرار داریم باید سعی کنیم با رعایت پروتکل بهداشتی زندگی مسالمت آمیزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: باتوجه به شیوع کرونا برخی مشاغل به صورت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده و افرادی بیکار شدند، اکنون نیز روند بیماری ادامه دار بوده، درمان خاصی ندارد و آمار بالایی از مبتلایان داریم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ابراز کرد: هر سال به مناسبت عید سعید غدیر، سادات میهمانی و نذوراتی داشتند، باتوجه به ادامه داشتن بیماری کرونا باید سعی شود نذورات به سمت کمک مؤمنانه هدایت شود.

وی ادامه داد: هر سال در ماه‌های محرم و صفر مراسماتی برگزار می‌شد که هدایت آن‌ها به سمت کمک مؤمنانه ثواب بیشتری دارد، بنابراین لازم است افراد نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا شناسایی شده و مورد حمایت قرار گیرند.

این مقام مسئول عنوان کرد: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان مبنی بر دستگیری از افراد آسیب‌دیده ستاد کمک مؤمنانه در استان شکل گرفت.

مرحله اول کمک مؤمنانه تداعی دفاع مقدس بود

وی افزود: مسئولیت کمیته اطلاع رسانی به صدا و سیما محول شد که البته رسانه و فضای مجازی نیز در این راستا تلاش بسیاری داشتند، اداره بازرگانی مسئول جذب منابع و مساجد و پایگاه‌های بسیج محلات نیز مسئولیت کمیته اجتماعی و شناسایی نیازمندان را به عهده گرفتند.

بیدخام عنوان کرد: در مرحله اول کمک‌های مؤمنانه با همکاری همه اقشار، کمک‌های خوبی صورت گرفت که تداعی دفاع مقدس بود و ۵۰ تشکل مردمی پیش از جلسه با دولتی‌ها به طور خودجوش کمک‌های شایانی داشتند.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی، روحانیون، خیرین، دستگاه‌های حمایتی، بهزیستی، اوقاف، هلال احمر، سپاه و ائمه جمعه و جماعات در مرحله اول کمک مؤمنانه اقدامات قابل توجهی داشتند و موج دوم نیز باید با همان شور و شوق راه‌اندازی شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بیان کرد: در ایام پیش رو باتوجه به ماهیت خیرخواهانه این کار، به طور قطع فعالیت‌ها به سمت و سوی کمک به نیازمندان هدایت می‌شود.

وی در پایان گفت: مرحله اول کمک مؤمنانه بازخورد بسیار خوبی داشت و همه برای تاثیرگذاری بیشتر از هم سبقت می‌گرفتند، اکنون نیز باتوجه به ادامه داشتن بیماری و با شناختی که از مردم داریم موج دوم نیز با شرایط و شور و شوق بیشتر راه‌اندازی می‌شود.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634171
ارسال نظر
نظرات