شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634176
رضا توکلی:

کمک مومنانه کار بسیار پسندیده ای است/افراد متمکن اگر فرصت کمک به نیازمندان را غنیمت نشمارند، باخته‌اند

کمک مومنانه کار بسیار پسندیده ای است/افراد متمکن اگر فرصت کمک به نیازمندان را غنیمت نشمارند، باخته‌اند
بازیگر سینما و تلویزیون، گفت: اقداماتی مانند کمک مومنانه که باعث کمک به همنوعان می شود، بر پایه انسانیت صورت می گیرد و بسیار شیرین است. لذا در این مقطع گرفتن دست نیازمندان و افرادی که صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتند، کار بسیار پسندیده ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛رضا توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص پویش کمک مومنانه که این روزها به صورت خودجوش توسط مردم صورت می گیرد و تاثیر آن در وضعیت معیشتی افراد آسیب دیده، گفت: هر نوع کمکی که در این راستا صورت بگیرد، مناسب است چرا که "بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نگیرد قرار".

وی افزود: چنین اقداماتی که باعث کمک به همنوعان می شود، بر پایه انسانیت صورت می گیرد و بسیار شیرین است. لذا در این مقطع گرفتن دست نیازمندان و افرادی که صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتند، کار بسیار پسندیده ای است.

این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: بعضی بازیگران که وضعیت مالی خوبی دارند اگر بتوانند در این وضعیت اقتصادی دست نیازمندان را بگیرند، کمک بزرگی به آنها کرده اند.

توکلی ادامه داد: ولی متاسفانه در هفت، هشت سال گذشته جامعه هنری -به جز تعداد انگشت شماری- وضعیت معیشتی خوبی نداشته اند. چرا که هنر در اولویت مسئولین امر نبوده است. در واقع به همین دلیل این روزها معیشت هنرمندان با دخل و خرج آنان همخوانی ندارد. البته منظور بنده هنرمندان است نه هنربندان!

وی با گله مندی از عدم سازماندهی هنرمندان توسط دستگاه های ذیربط، گفت: خانه سینما و خانه هنرمندان و ... همگی سمبلیک هستند. لذا اهمیت ندادن به هنر و هنرمند باعث شده تا بسیاری از دوستان بنده مجبور باشند به خاطر امرار معاش برخی نقش هایی را که نمی پسندند، بازی کنند. در حالی که باید به هنرمندان رسیدگی شود تا برای معیشت روزانه شان به مشکل نخورند ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

بازیگر سریال "او یک فرشته بود" تصریح کرد: با توجه به اینکه این دنیا خواه ناخواه می گذرد و روزی تمام می شود، افرادی که می توانند کمکی به نیازمندان کنند، اگر فرصت را غنیمت نشمارند، باخته اند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634176
ارسال نظر
نظرات