شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634223

طوفان «ایسایاس» در آمریکا ۵ کشته برجا گذاشت

طوفان «ایسایاس» در آمریکا ۵ کشته برجا گذاشت
طوفان «ایسایاس» در آمریکا ضمن کشتن حداقل ۵ نفر و بر جا گذاشتن تخریب گسترده، برق بیش از ۲.۸ میلیون مشترک را در ایالت‌های کارولینای شمالی و نیویورک قطع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طوفان ایسایاس که ابتدا از ایالت کارولینای شمالی شروع شد، مناطق وسیعی از آمریکا شامل ایالت نیویورک را درنوردیده و تلفات و خسارت‌ به بار آورده است.

به نوشته آسوشیتدپرس، طوفان گرمسیری موسوم به ایسایاس سواحل آمریکا در اقیانوس اطلس را درنوردیده و تاکنون سبب فوت حداقل ۵ نفر شده است.
 
شرکت‌های توزیع برق در آمریکا خبر دادند، طوفان از نیویورک تا کارولینای شمالی برق بیش از ۲.۸ مشترک خانگی و تجاری را قطع کرد.
 
طوفان ایسایاس در ابتدا سبب ایجاد گردباد، بارش شدید باران، وقوع سیل و آتش سوزی در بخش‌هایی از ایالت کارولینای شمالی شد و ده‌ها نفر را آواره کرد.
 
به گفته کمسیر پلیس شهر «مکانیکسویل» کارولینای شمالی طوفان و گردباد باعث افتادن درخت روی یک خودرو و مرگ راننده آن شد.
 
«ری کوپر» فرماندار کارولینای شمالی در پیامی توییتری خبر داد که به رغم عبور طوفان ایسایاس، برق  ۱۷۲ هزار خانه در این ایالت همچنان قطع است.
 
کوپر همچنین اعلام کرد، با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تماس تلفنی برقرار کرده و ترامپ به او قول کمک به ایالت کارولینای شمالی را داده است.
 
از ایالت نیویورک هم خبر رسیده که بر اثر افتادن یک درخت روی خودرو در محله کوئینز، یک مرد آمریکایی جانش را از دست داد.
 
تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، نشان می‌دهد طوفان ایسایاس زندگی را در بخش‌هایی از ایالتهای نیوجرسی، دلاور و ماساچوست مختل کرده است.
 
منبع: فارس
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1634223
ارسال نظر
نظرات