شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634242
یادداشت؛

چرا اسرائیل متهم اصلی حادثه بیروت است؟

چرا اسرائیل متهم اصلی حادثه بیروت است؟
رویکرد اسرائیل در ماه های گذشته تهاجمی تر شده و مقامات این رژیم با اقدامات پیشدستانه تلاش می کنند نا امنی را از خاک خود به کشورهای متخاصم منتقل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ اسرائیل این روزها آبستن چالش های جدی است که دولت این رژیم اشغالی را تحت فشار سنگینی قرار داده ، لذا وقوع حادثه ای به این وسعت در لبنان می تواند در کوتاه مدت با انحراف توجهات از تل آویو به بیروت، رژیم صهیونیستی را از بحران دور نگه دارد.

پس از حادثه انفجار، بندر بیروت که شاهرگ اقتصادی لبنان است به کلی نابود شد، این مساله تامین مایحتاج و کالاهای ضروری مردم لبنان را با مشکل جدی مواجه می کند، حمله به زیرساخت ها با هدف ایجاد نارضایتی عمومی تاکتیکی است که اسرائیلی ها پیش از این در غزه نیز تجربه کرده اند و برای فشار به گروههای مقاومت فلسطینی زیرساخت های مناطق تحت نفوذ آن ها را ویران کردند.

در روزهای گذشته مقامات رژیم صهیونیستی بارها لبنان را تهدید به حمله نظامی و اقدامات احتمالی کرده اند برای نمونه رییس این رژیم جعلی خطاب به لبنانی ها اظهار می کند: اسرائیل در وارد کردن آنچه به ادعای او ضربه مهلک به دشمن در هرمکانی که باشد تردید نخواهد کرد.

پایه گذار ️این رژیم جعلی سازمان‌های تروریستی مانند ایرگون، هاگانا و استرن بوده اند که سوابق آن ها سراسر قتل عام مردم در مراکز عمومی و پرجمعیت است.

بعد از ارائه دکترین گادی آیزنکوت ژنرال نظامی رژیم صهیونیستی در اکتبر ۲۰۰۸ شاهد تغییر رفتار این رژیم در حوزه امنیتی_نظامی بودیم، بر️مبنای رویکرد جدید باید به مردم غیرنظامی حمله شود تا رفتار بازیگر نظامی تنظیم و کنترل شود، تاکید این دکترین ابتدا بر ضاحیه در جنوب لبنان استوار بود اما طی سال های اخیر برخی مقامات امنیتی اسرائیل تلاش کرده اند این دکترین را به تمام لبنان تعمیم دهند.

قطعا رسانه های عبری_سعودی خط مقصرسازی حزب الله و اتهام زنی به محور مقاومت را کلید خواهند زد لذا باید هرچه سریع تر افکار عمومی این کشور نسبت به منافع ناامنی در لبنان برای رژیم صهیونیستی آگاه شوند!

صادق شاهوارپور

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1634242
ارسال نظر
نظرات