شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634286
مدیر حج و زیارت استان گلستان:

تکلیف همه شهدای گلستانی منا مشخص شد/ مزار شهیده نازقلیچی در مقبره الشهدا منا قرار دارد / ایران تنها کشور پیگیر حادثه منا

تکلیف همه شهدای گلستانی منا مشخص شد/ مزار شهیده نازقلیچی در مقبره الشهدا منا قرار دارد / ایران تنها کشور پیگیر حادثه منا
مدیر حج و زیارت استان گلستان با بیان اینکه حادثه منا برای ما تمام نشده است، گفت: هرچند تکلیف شهدای منا مشخص شده اما سازمان حج و زیارت و وزارت خارجه از طریق سازمان ملل کماکان پیگیر شهدای مان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ حجت الاسلام علی اصحابی مسئول بعثه رهبری در استان گلستان به همراه سید علی میرقاسم پور مدیر حج و زیارت استان گلستان به مناسبت هفته خبرنگار از دفتر گلستان ما دیدن کردند.

سید علی میرقاسم پور در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در خصوص فاجعه منا، اظهار کرد: شهدای منای استان  49 نفر بودند که پیکر5 نفر از آنها بازگردانده نشد و در همان مقبره الشهدا منا دفن شد و خانم نازقلچی فرماندار فقید بندرترکمن هم در آنجا دفن شده است .

وی افزود: شهیده نازقلیچی فرماندار و معینه کاروان بود بحث ایشان با نگاه ویژه ترنسبت به شهدای دیگرتوسط مسئولان حج و زیارت از جمله حجت الاسلام قاضی عسگر پیگیری شد  و ابتدا از همسر و سپس پسر ایشان نمونه دی ان ای گرفته و برای اطمینان بیشتر سه مرتبه آزمایش تکرار شد و نهایتا با دی ان ای پسر وی مشخص شد که جنازه وی در مکه به خاک سپرده شده است ، اما خواهران و مادر ایشان می گویند که هنوز منتظر هستند و البته باید به خانواده در چنین شرایطی همدردی کرد.

مدیر حج و زیارت استان گلستان با بیان اینکه حادثه منا برای ما تمام نشده است، تصریح کرد: هرچند تکلیف شهدای منا مشخص شده اما سازمان حج و زیارت  و وزارت خارجه از طریق سازمان ملل کماکان پیگیر شهدای منا هستند.

به گفته مدیر حج و زیارت استان گلستان؛  هیچ کشوری بجز ایران این موضوع را پیگیری نمی کند و خیلی از کشورها ترجیح دادند از کنار این حادثه به عنوان قضا و قدر عبور کنند.

وی بیان کرد: به نظر می رسد عربستان پرونده را مختومه کرده  و اطلاعاتی نمی دهد اما ما خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب  با وجود چالش های فراوان این حادثه هستیم  زیرا هزاران دوربین از مناسک تصویر برداری می کردند و می توان آن را رسانه ای کرد.

میرقاسم پور گفت : حادثه منا ابعاد تلخی دارد که هنوز زوایای آن مشخص نشده است و نمی توان به عمدی بودن ان هم به طور 100 درصد نظر داد اما اهمال و قصور سعودی در این حادثه مشخص است و اگر آنها می خواستند یا این اجازه را به دیگر کشورها از جمله ایران می دادند قطعا میزان خسارت کمتر از اینها بود .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634286
ارسال نظر
نظرات