شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634544
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد

برنامه های فرهنگی مساجد هیچ گاه تعطیل بردار نیست

برنامه های فرهنگی مساجد هیچ گاه تعطیل بردار نیست
حجت الاسلام سالاری گفت: مساجد در هر شرایطی پناهگاه معنوی مردم است و برنامه های فرهنگی آن تحت تاثیر هیچ رویدادی تعطیل بردار نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام سالاری درگفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با بیان اینکه مساجد همیشه و در هر شرایطی پناهگاه معنوی مردم است گفت: برنامه ها و فعالیت های فرهنگی مساجد هیچگاه و تحت تاثیر هیچ رویدادی تعطیل بردار نیست.

وی افزود: شرایط ویزه کرونایی سبب شد که مجالی برای بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی برای فعالیت های فرهنگی مسجد محور پدید آید. این ظرفیت به گونه ای است که حتی در دوره پساکرونا نیز قابل استفاده خواهد بود؛ یعنی با تاکید بر حضور مخاطبان در برنامه های عبادی، فرهنگی مساجد می توانند از امکانات فضای مجازی نیز برای آموزش، تولید، خدمات و اطلاع رسانی بهره مند شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد تاکید کرد: سه ضلع مثلث ماموریت ما شامل کودک، نوجوان، خانواده، اشتغالزایی است، البته هر ضلعی زیر مجموعه ای دارد که نمونه آن در ضلع خانواده است که شامل تسهیل در ازدواج، ترغیب به فرزندآوری و تحکیم خانواده است.

حجت الاسلام سالاری با اشاره به برنامه های ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد در ایام غدیر و همچنین برنامه های اجرایی این ستاد در سطح استان گفت: عناوین اصلی برنامه های ما شامل طرح ملی سه شنبه های تکریم، رویداد ملی روح مقاومت، هفتمین جشنواره کشوری روح خدا، طرح شنبه های کتاب، طرح یاریگران زندگی، طرح ملی فهما سال 99، طرح غدیر و ایستگاه های مجازی مبشر غدیر، طرح تابستانه فهما و اوقات فراغت کانون ها، طرح ملی خوشنویسی آیات قرآن کریم و فاز دوم هر مسجد یک قربانی است.

طرح ملی سه شنبه های تکریم

حجت الاسلام سالاری با اشاره به اجرای این برنامه در استان یزد گفت: این برنامه در 14 هفته ویژه کانون های مساجد سطح کشور برگزار می شود که تا هفته دفاع مقدس ادامه دارد.

وی افزود: کانون های مساجد استان یزد نیز همزمان با سراسر کشور اقدام به اجرای این برنامه کرده اند و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به دیدار با خانواده شهدا کرده اند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: این برنامه در سطح کشور با حضور مجازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برگزار می شود که در تاریخ 25 شهریورماه این برنامه با حضور در منزل شهیدان ذاکری نژاد در یزد برگزار می شود.

رویداد بین المللی روح مقاومت

وی با اشاره به اجرای این برنامه به صورت ملی گفت: ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد در نظر دارد با استفاده از ظرفیت مردمی مساجد با همکاری کانون های فرهنگی هنری فهما با اجرای رویداد بین المللی "روح مقاومت" گامی محکم در راستای ترویج روح مقاومت و آشنایی با گنجینه های معنوی (وصایای شهداء) به منظور الگوسازی برای نسل نو و ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه اقدام نماید.

حجت الاسلام سالاری بیان کرد: این رویداد با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج و زنده نگه داشتن روح مقاومت و تقویت جبهه مقاومت، بازخوانی و تبلیغ وصایای شهدا جهت عمل به آنها در زندگی و کشف گنجینه های معنوی موجود در وصایای شهداء برگزار می شود.

وی افزود: این رویداد بین المللی با محوریت وصیت نامه شهدای مقاومت اعم از شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای امنیت، ترور، امر به معروف و نهی از منکر، مدافعان حرم و ... در عرصه ملی و بین المللی اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد:علاقمندان برای شرکت در این رویداد بین المللی می توانند آثار خود در قالب فیلم موبایلی، نماهنگ، صوت و پادکست و عکس نوشت در موضوعات قرآن و عترت در وصیت نامه شهداء، امام، مرجعیت و علما در وصیت نامه شهداء، دفاع از وطن و اسلام در وصیت نامه شهداء، قدس و فلسطین مظهر مقاومت، نقش و جایگاه مسجد در تربیت جامعه و تقویت محور مقاومت، مسجد در وصیت نامه  شهدا و آزاد به سامانه بچه های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir ارسال کنند.

طرح شنبه های کتاب

حجت الاسلام سالاری همچنین با اشاره به برگزاری برنامه شنبه های کتاب گفت: این طرح نیز به صورت کشوری در مساجد کشور برگزار می شود.

وی افزود: به واسطه شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه های ما به صورت مجازی برگزار می شود که از طرح نیز در فضای مجازی و توسط کانون های مساجد استان برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: در این طرح در هر شنبه یک کتاب توسط امام جماعت مساجد معرفی می شود و به ارائه محتوای آن پرداخته می شود.

انتهای پیام/ح

 

 

https://www.dana.ir/1634544
ارسال نظر
نظرات