شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:20 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634679
نماینده اراک:

خبرنگاران مطالبات حقیقی مردم را پیگیری کنند/ مجلس در صورت ارائه لایحه دولت مصمم به رفع مشکلات اصحاب رسانه است

خبرنگاران مطالبات حقیقی مردم را پیگیری کنند/ مجلس در صورت ارائه لایحه دولت مصمم به رفع مشکلات اصحاب رسانه است
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیمه خبرنگاران و امنیت شغلی از نیازهای اصلی اصحاب رسانه است،گفت: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد در صورت ارائه لایحه توسط دولت در این خصوص حمایت های لازم از این قشر زحمتکش را داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: صداقت و درست نویسی مهمترین مسئله خبرنگاری است که اگر به درستی اتفاق بیفتد قطعا مردم را نسبت به مسائل آگاه و مسئولین را در امر تصمیم گیری یاری می کند.

وی افزود: امروز همه مسئولین موظف به همکاری با خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند و همه دستگاه ها باید به این مسئله توجه داشته باشند.

آصفری با بیان اینکه خبرنگاران باید مطالب خود را منصفانه بنویسند چراکه نقد درست می تواند بسیار در حل مشکلات و امور راهگشا باشد، گفت: خبرنگاران می توانند با انتقادهای صحیح و همراه با راهکارهای عملیاتی مسئولین را در امر تصمیم گیری یاری کنند.

وی با تأکید بر اینکه امروز رسانه ها باید حقیقت نویس باشند، افزود: خبرنگاران مسائل را که آنگونه هست بازتاب دهند و کشور امروز نیار به میرزا بنویس و سیاه بنویس ندارد و خبرنگاران باید واقع نویس باشند.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اینکه خبرنگاران می توانند منادی وحدت و انسجام در جامعه باشند،گفت: همچنین خبرنگاران می توانند اتحاد بین مردم و مسئولین و کلیه بخش های کشور را تقویت کنند.

وی ادامه داد: خبرنگاران می توانند اعتماد مردم به نظام اسلامی را بالا ببرند و این مسئله امروز یک اولویت مهم است چراکه اگر می خواهیم مردم به دنبال شبکه های معاند و ضد انقلاب نروند باید حقایق را با رعایت مسائل طبقه بندی شده به سمع و نظر مردم برسانند.

آصفری با اشاره به اینکه خبرنگاران پل ارتباطی بین مسئولین و مردم هستند و به خوبی می توانند مطالبات و دغدغه های مردم را پیگیری کنند،گفت: یکی از مسائلی که امروز به عنوان دغدغه مردم مطرح است بحث حقوق های نجومی است که خبرنگاران باید از دستگاه های نظارتی نتایج برخورد با حقوق های نجومی را پیگیری و مطالبه گری کنند.

وی افزود: امروز باید خبرنگاران مطالبات حقیقی مردم را پیگیری کنند و اینگونه نباشد که رسانه ها و خبرنگاران تنها به دنبال مطالبات حزبی باشند.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به مشکلات جامعه خبرنگاران بیان کرد: بیمه خبرنگاران، امنیت شغلی از نیازهای اصلی اصحاب رسانه است که باید به آن توجه شود و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد در صورت ارائه لایحه توسط دولت در این خصوص حمایت های لازم از این قشر زحمتکش را داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه در گذشته وعده های زیادی توسط مسئولین استانی به خبرنگاران داده شد که هیچ کدام عملیاتی نشد و امروز در مورد مشکلات خبرنگاران باید وعده هایی دهیم که قابلیت عملیاتی شدن داشته باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634679
ارسال نظر
نظرات