شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:27 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634709
مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

حضور مردم در صحنه کمک‌های مومنانه تجلی همدلی و وحدت ملی است

حضور مردم در صحنه  کمک‌های مومنانه تجلی همدلی و وحدت ملی است
میر مهدی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: ورود مردم به صحنه های کمک رسانی به دیگران و رفع نیازهای آنان سبب ایجاد همدلی، یکپارچگی و عدم بی تفاوتی نسبت به یکدیگر می شود که این برنامه از سوی اسلام به مسلمانان عرضه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید احمد میرمهدی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ با بیان این که انفاق، احسان و اطعام یکی از برنامه های تربیتی اسلام است، گفت: این که فردی برای تربیت نفسانی خود مقداری از مال خود را جدا و در راه خداوند انفاق می کند یکی از مباحث مهم تربیتی است.

میرمهدی اظهار کرد: توجه به دیگران و عدم بی تفاوتی نسبت به هم نوعان، سبب نزدیک شدن و افزایش محبت در بین افراد می شود.

وی افزود: اطعام دیگران یکی از سنت های پیامبراکرم(ص) و حتی انبیاء بوده که در احادیث و روایات بسیار بر آن تاکید شده است. اصل این حرکت، حرکتی الهی و خداوند تبارک و تعالی اطعام کننده و احسان کننده است و دوست دارد که بندگانش هم مانند او باشند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به اینکه اطعام دیگران و توجه به حال فقرا از سیره و روش دین اسلام است، ادامه داد: در شرایط فعلی که کرونا، تحریم و برخی از مسائل داخلی بر مشکلات کشور دامن زده است، همه مردم وظیفه دارند که نسبت به اطعام دیگران بی تفاوت نباشند و براساس سنت الهی در مناسبت های مختلف نظیر ماه رمضان، ایام عید غدیر و ایام محرم به اطعام دیگران و به خصوص فقرا اقدام کنند.

میرمهدی با تاکید بر اینکه در مسئله کمک مومنانه؛ وظیفه انفاق بر عهده مسلمانان است، یادآور شد: مسلمانان در کنار ایمان به خدا، اقامه نماز، به انفاق هم سفارش شده اند. در شرایط فعلی جامعه که عده ای به دلیل کرونا، در مضیقه هستند و توانایی کسب درآمد کافی جهت تامین نیازهایشان نیستند، مومنین وظیفه دارند که نسبت به آنها بی تفاوت نباشند و از روزی خود به دیگران انفاق کنند.

وی حضور مردم در صحنه کمک به دیگران و کمک های مومنانه، از جمله پدیده های بی نظیر عنوان و خاطر نشان کرد: ورود مردم به صحنه های کمک رسانی به دیگران و رفع نیازهای آنان سبب ایجاد همدلی، یکپارچگی و عدم بی تفاوتی نسبت به یکدیگر می شود که این برنامه از سوی اسلام به مسلمانان عرضه شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1634709
ارسال نظر
نظرات