شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634728
روایت رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک از ابتلا به کووید 19

فخری: بدترین وضعیت را داشتم/ کرونا شکست دادنی نیست

فخری: بدترین وضعیت را داشتم/ کرونا شکست دادنی نیست
رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا روزهای سخت و سنگینی را پشت سر گذاشته در مورد این دوره بیماری‌اش توضیح داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان فخری با تاکید بر اینکه به دلیل دوره ابتلا به ویروس کووید 19 از سخت ترین دوره های زندگی‌اش بود، اظهار داشت: داستان این دوره سخت از حالت های کوفتگی و بدحالی شروع شد که احساس می کردم. از همانجا خودم به ابتلا به ویروس کرونا مشکوک شدم و به همین دلیل خود را ۵ روز قرنطینه کردم اما موضوع خیلی جدی تر از این بود که با قرنطینه و رعایت چارچوب های آن حل شود.

وی ادامه داد: در دوره قرنطینه وضعیت عمومی‌ام بهتر که نشد هیچ، روز به روز بدتر هم شد طوریکه اکسیژن خونم به شدت افت کرده بود به همین دلیل به بیمارستان منتقل شدم تا روند درمان زیر نظر متخصصان پیگیری شود.

رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه در دوره درمان داروی «رمدسیویر» را هم تزریق کرد، یادآور شد: ابتدا در بیمارستان طالقانی بستری شدم اما به خاطر شدت بیماری و اینکه ریه‌ام را کاملا درگیر کرده بود، نیاز بود که روند درمان در بیمارستان مسیح دانشوری دنبال شود. با پیگیری های شخصِ وزیر ورزش و البته رئیس کمیته ملی المپیک و معاون ورزش قهرمانی این انتقال صورت گرفت. جا دارد از آقایان سلطانی فر، صالحی امیری و علی نژاد به خاطر پیگیری هایی که در این زمینه داشتند، تشکر کنم.

وی که هدایت تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر را بر عهده دارد و با این تیم سهمیه تیمی المپیک توکیو را هم کسب کرده، تصریح کرد: دوره درمان در این بیمارستان ۶ روز ادامه داشت. به جرات می گویم بدترین شرایط ممکن را داشتم. به لحاظ جسمانی به قدری ضعیف و بی حال بودم که عملا هیچ حسی از درد و شرایط اطراف نداشتم. در این دوره بیماری ۶ کیلو کاهش وزن داشتم.

فخری با یادآوری اینکه بعد از تست مجدد کرونا و منفی بودن نتیجه آن بازگشت به کار داشت، خاطرنشان کرد: دوره بیماری را پشت سر گذاشتم اما به صورت صد درصد به شرایط عادی بازنگشته‌ام. به لحاظ جسمانی هنوز وضعیت خوبی ندارم. در انتخابات کمیسیون ورزشکاران هم صرفا برای اینکه ناظر بودم، شرکت کردم. در کل روزی ۶ - ۵ ساعت بیشتر در محل کار نیستم چون حس می کنم هنوز آثار بیماری و بدحالی ناشی از آن را دارم.

مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: اگر تمام سختی های رعایت پروتکل های بهداشتی را تحمل کنیم بهتر از این است که به جنگ این ویروس برویم. البته که شخصا همه موارد را رعایت می کردم اما نمی دانم کجا و چطور به کرونا مبتلا شدم. این ویروس شکست دادنی نیست. به نظرم تا خودش نخواهد از بدن فرد مبتلا خارج نمی شود.

وی تاکید کرد: پیش از این هم تاکید داشتم که نیازی به عجله برای شروع اردوها و تمرینات ورزشکاران و حتی المپین ها نیست. الان که خودم تجربه درگیری با این بیماری و سختی های آن را دارم بیشتر روی این موضوع تاکید دارم. زمانی می گفتیم برگزاری اردو و تمرین سلامت ورزشکار را به خطر می اندازد اما الان انجام این اقدام سلامت کل جامعه را تهدید می کند چرا که ممکن است یک ورزشکار در اثر حضور در اردو و جریان تمرینات ناقل ویروس شود.

سرمربی تیم ملی شمشیربازی ابراز امیدواری کرد که تمام افراد و از جمله ورزشکاران از شرِ ویروس کرونا در امان باشند.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1634728
ارسال نظر
نظرات