شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634740
جمعی از مسئولان اردبیل:

خبرنگاران مهم‌ترین نقش‌آفرینان عرصه فرهنگ‌سازی هستند/ پیگیری مطالبات مردم از مسئولین؛ رسالت حرفه خبرنگاری

خبرنگاران مهم‌ترین نقش‌آفرینان عرصه فرهنگ‌سازی هستند/ پیگیری مطالبات مردم از مسئولین؛ رسالت حرفه خبرنگاری
مسئولین استان اردبیل به مناسبت روز خبرنگار با ارسال پیام هایی ضمن یادآوری اهمیت شغل خبرنگاری، رسالت این حرفه خطیر را یادآور شده و اعلام داشتند؛ امروز خبرنگاری فراتر از یک شغل سخت، حرفه ای پرخطر و تاثیرگذار است که می تواند ضمن فرهنگ سازی با اقدام به موقع، جامعه را متحول کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

مسئولین استان اردبیل به مناسبت روز خبرنگار با ارسال پیام هایی ضمن یادآوری اهمیت شغل خبرنگاری، رسالت این حرفه خطیر را یادآور شده و خواستار حمایت از خبرنگاران در برهه های مختلف شدند، چراکه معتقدند» امروز خبرنگاری فراتر از شغل سخت حرفه پرخطر و تاثیرگذاری است که می تواند با اقدام به موقع جامعه را متحول کند.

 برخورداری جامعه از فریادهای دائمیِ هشدار و خنثی‌سازی تسویلات امپراطوری رسانه‌ای غرب، رهین خبرنگاران است

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل در پیامی روز خبرنگار را به فعالان عرصه خبر تبریک گفت و خاطرنشان کرد: نقش خبرنگاران در جلوگیری از نفوذ دشمن به افکار عمومی مهم است.

وی می گوید: بدون شک ملت ما در رسیدن به بنای آرمانی و فاخر مدینه فاضله و اصلاح مدیریت‌ها، ریشه‌کن کردن استئثارها، فزون خواهی‌ها، اطفا نائره فساد، رسیدن به حق بزرگ «دانستن» و سد نفوذ دشمن در مرزهای افکار عمومی، دفع و رفع قلب حقایق و حوادث، برخورداری جامعه از فریادهای دائمیِ هشدار و خنثی‌سازی تسویلات امپراطوری رسانه‌ای و شیطانی غرب و دجل دجال، رهین خبرنگاران عزیز است.

خبرنگاران مهم ترین نقش آفرینان عرصه فرهنگ سازی هستند

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل رسالت خبرنگاران را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی خطیر دانسته و می گوید: خبرنگاران در راستای فرهنگ سازی در حوزه های مختلف نقش مهمی در کاهش مسائل اجتماعی بر عهده دارند.

وی به تاثیر اطلاع رسانی در مواقع حساس از جمله فرهنگ سازی مقابله با کرونا اشاره کرده و  می گوید: خبرنگاران به عنوان پیشروان این عرصه هستند.

استاندار اردبیل نقش خبرنگاران در مواقع بحرانی همچون کرونا یادآور شده و می گوید: در موج اول کرونا در استان پیام های هشدار و فرهنگ رفتار در وضعیت کرونایی توسط خبرنگاران و رسانه ها انجام گرفت و نتیجه موفقیت آمیزی  در کنترل کرونا حاصل شد.

وی  معتقد است  در حال حاضر هم که با پیک دوم کرونا در استان مواجه هستیم لازم است روند اطلاع رسانی با قوت پیشین ادامه یافته و  نحوه مقابله با کرونا و تطبیق شیوه زندگی با این وضعیت فرهنگ سازی شود.

استاندار اردبیل تقویت حوزه فرهنگ در استان را ضروری دانسته و می گوید: رسانه ها و خبرنگاران  مهم ترین نقش آفرینان عرصه فرهنگ سازی هستند.

روز خبرنگار فرصتی برای اهمیت بخشیدن به شغل خبرنگاری است

حجت الاسلام میثم فیاضی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه رسالت خبرنگاری در جامعه از جایگاه مقدس و والایی برخوردار است می گوید:  این قشر در مقابل شرایط کنونی جامعه مسئولیت‌های خطیری برعهده دارند.

وی به جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی اشاره کرده و می افزاید: در حال حاضر شاهد جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی هستیم که رسانه‌های متعهد و انقلابی باید با روایت‌گری دقیق وضعیت موجود در جامعه در مقابل این هجمه‌های رسانه‌ای و جنگ نرم دشمنان ایستادگی کنند.

حجت الاسلام فیاضی روز خبرنکار فرصتی برای اهمیت بخشیدن به شغل خبرنگاری دانسته و معتقد است: روز خبرنگار فرصتی برای اهمیت بخشیدن به شغل خبرنگاری است و در این روز بزرگ باید ضمن تقدیر از زحمات خبرنگارانی که در عرصه‌های مختلف ازجمله سیاسی و عقیدتی در تلاش هستند برای رفع مشکلات آنان نیز برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

خبرنگاران نقش بسزایی در عملیات های روانی علیه دشمن دارند

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر پنجشبه به مناسبت روز خبرنگار در دفتر پایگاه خبری تحلیل سبلان ما حضور یافت و  لحظاتی را در کنار خبرنگاران پرتلاش اردبیلی  سپری کرد، احیاء سرمایه‌های اجتماعی را یکی از الزامات جامعه امروزی عنوان کرد و گفت: در عرصه خبر رعایت اخلاق، امانت‌داری و صداقت بدون در نظر گرفتن جناح و گروه خاص، ، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی  با بیان اینکه مرجعیت و اعتماد عمومی جزو سرمایه‌های بزرگ و ارزشمند خبرگزاری‌ها و رسانه‌های متعهد است گفت: مجموعه‌های ارزشی باید با قدرت و با شجاعت نسبت به مطالبه‌ حقوق مردم و عدالت‌خواهی اقدام نمایند اما در عین حال اخلاق نیز حفظ شود.

پایگاه خبری سبلان ما در دوران کرونا خوش درخشید

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل پیش از ظهر امروز در دیدار با پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما که به مناسبت روز خبرنگار انجام گرفت،گفت: پایگاه خبری تحلیل سبلان ما از پایگاه های خبری فعال و موثر کشور است چراکه در مدت کوتاه فعالیت خود توانسته همپای خبرگزاری های بزرگ کشور در ارتقای دانش، بینش و بصیرت مردم ایفای نقش کند.

وی با بیان اینکه سبلان ما در انتخابات بهترین عملکرد را در بین خبرگزاری ها و پایگاه های خبری  استان داشته است، گفت: این پایگاه خبری در ایام کرونا نیز خوش درخشید و علاوه بر ارتقای بصیرت سلامت مردم در انعکاس ایثار و فداکاری های مدافعان سلامت به خصوص در بیمارستان ها  نیز موفق عمل کرد.

خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از خبرنگاری به عنوان هنر رسانه ای نام برده و می گوید ؛ این هنر از مهم‌ترین ابزارها برای آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی در جامعه است در روزگاری که از آن به عصر اطلاعات و فناوری نام می‌برند، قطعاً نقش خبرنگار به‌عنوان ابزار اطلاع‌رسانی، نقشی حیاتی و انکار نشدنی دارد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، خبرنگار را واسطه مردم و مسئولان عنوان کرده و می گوید: در دنیای کنونی که همگان سرگرم کار خویش هستند و چندان به عملکرد مسئولان و نقد و بررسی آن‌ها توجه ندارند، این خبرنگاران  هستند که نقش واسطه بین مردم و مسئولان را ایفا می‌کنند چراکه آنها از یک طرف درد دل مردم را می‌شنوند و به مقامات بالا انتقال می‌دهند، و از سوی دیگر، پاسخ‌های مسئولان را به آگاهی مردم می‌رسانند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1634740
ارسال نظر
نظرات