شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1399/05/17 شناسه خبر: 1634747
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

سواد رسانه‌ای اهداف دشمنان را در فضاهای رسانه‌ای بی‌اثر می‌کند

سواد رسانه‌ای اهداف دشمنان را در فضاهای رسانه‌ای بی‌اثر می‌کند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر تقویت سواد رسانه‌ای گفت: پیام‌های استکبار جهانی نباید بر اراده جامعه اسلامی تاثیر گذار باشد که راه حل اساسی آن سواد رسانه‌ای است که این مهم دربی اثر کردن اهداف دشمن باید تقویت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همزمان با 17 مرداد روز خبرنگار در آیینی از برترین‌های جشنواره ابوذر بسیج رسانه استان بوشهر تجلیل شد.

در این آیین نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تبریک و گرامیداشت ایام  امامت، ولایت و روز خبرنگار،  مسئولیت عرصه خبرنگاری را مهم، سترگ و اثرگذار دانست و اظهار داشت: در طول دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مقابله با ترفندهای دشمنان، و دوران توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی،  خبرنگاران انقلابی نقش مهم و اثرگذاری داشته‌اند.

عبدالکریم جمیری با بیان اینکه هر چه از توسعه و پیشرفت ایران اسلامی می‌گذرد نقش و اثرگذاری خبرنگاران  بیشتر هویدا می‌شود گفت: مهم‌ترین نقش اصحاب رسانه کمک به تنویر افکار عمومی و در نتیجه کمک به تصمیم مناسب برای کسانی که در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است.

وی یکی از ارکان مهم و اساسی جامعه را اصحاب رسانه دانست و افزود: خبرنگاران در استان بوشهر با رشدی که داشته‌اند به درستی توانسته‌اند این نقش را ایفا کنند البته توقع است که بر اساس نیازهای نظام اسلامی ایران، ارتباط هر چه بیشتر بین حاکمیت و مردم  مستحکم شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درک زمان، شناخت اقتضائات، حرکت جامعه و تلاش به موقع در پیگیری مطالبات مردم را از رسالت‌های مهم خبرنگاران دانست و تاکید کرد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و مطالبه‌گری  اصحاب رسانه تعالی جامعه را رقم می‌زند.

شهید داریوش شاهینی از  شهیدان عرصه اصحاب رسانه از افتخارات استان بوشهر است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک روز خبرنگار با تاکید بر نقش مهم خبرنگاران و با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه در توسعه و تعالی جامعه اظهار داشت: شهید داریوش شاهینی از  شهیدان در عرصه اصحاب رسانه از افتخارات استان بوشهر هستند که یاد و خاطره همه شهیدان خبرنگار گرامی داشته می‌شود.

ابراهیم رضایی با اشاره به ویژگی شهید شاهینی تصریح کرد: شهید شاهینی علاوه بر رابطه خویشاوندی، همکاری تنگاتنگی با آن داشتم  و وی دارای ایمان بالایی و فردی متدین در عمل بود.

وی با بیان اینکه شهید شاهینی هیئتی و دارای شخصیت اخلاقی بود و چهره انقلابی داشت گفت: شهید شاهینی  برای همه ما و فعالان عرصه خبر و رسانه از لحاظ اخلاقی، شخصیتی، حرفه‌ای یک الگو محسوب می‌شود چرا که خود ساخته و شجاع بود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  شهید شاهینی جزء نخبگان بود و در معاونت سیاسی صدا و سیما فعالیت می‌کرد خاطر نشان کرد: آخرین مسئولیت شهید شاهینی مدیرگروه اجتماعی واحد مرکزی خبر و مسئول اخبار اجتماعی سازمان صدا و سیما بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سیاست‌گذاری مطلوبی در عرصه رسانه‌ای  ایجاد نشده خاطرنشان کرد: در حوزه‌های مختلف باید استقلال وجود داشته باشد و در این راستا دشمن، مخالف، بیگانه و دیگران اجازه دست درازی به  خاک، فرهنگ،  اقتصاد، مسائل اجتماعی ایران نباید داشته باشد.

دشمن در فضای حقیقی و مجازی نباید اهداف را محقق کند

وی با بیان اینکه دشمن در خاک ایران در فضای حقیقی و مجازی نباید اهداف را محقق کند تاکید کرد: این مهم مستلزم توانمندی نیروها در بخش‌‌های مختلف از جمله اصحاب رسانه است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به تولید محتوایی در مقابل اهداف دشمن تصریح کرد: همان گونه که دشمن موشک‌ها و تانک‌های رسانه‌ای خود را سرازیر ایران می‌کند ما هم باید در مقابل آن مقاومت و دفاع کنیم.

رضایی جنگ رسانه‌ای را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: فضای مجازی یک میدان نبرد رسانه‌ای است که نقش اصحاب رسانه در این حوزه بسیار مهم است چرا که اگر تولید محتوای مطلوب و شفاف سازی درستی صورت بگیرد که جوانان و مردم  از اهداف دشمن آگاه شوند می‌توان به اهداف مورد نظر دست یافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفتن به سمت مسدود، فیلتر و یا بایکوت کردن فضاهای مجازی نگاه و راه حل مطلوبی نیست گفت: شاید یک جاهایی که  برنامه‌های مبتذل و غیراخلاقی در فضای مجازی وجود دارد نیاز به جلوگیری در عرضه دارد ولی در فضای اندیشه و بیان راه حل موضوع مصون سازی، مقاومت، تمیز و تشخیص دادن از همدیگر است.

سواد رسانه‌ای اهداف دشمن را در فضاهای رسانه‌ای بی اثر می‌کند

نماینده مردم دشتستان در مجلس با تاکید بر بی اثر کردن نگاه‌ها و اهداف  دشمنان بر مردم و جوانان خاطرنشان کرد: پیام‌های استکبار جهانی نباید بر اراده جامعه  اسلامی مسلمان تاثیر گذار باشد که راه حل اساسی داشتن سواد رسانه‌ای است که باید این مهم در جامعه تقویت شود.

رضایی پاسخگویی به قانون و ملت باید مورد توجه قرار بگیرد تصریح کرد: اگر کسی کاری بخواهد در جامعه اسلامی در سپر رسانه‌ای انجام دهد باید پاسخگوی ملت و قانون باشد و در این راستا سواد رسانه‌ای نیاز جدی  امروز جامعه است  و سواد رسانه‌ای نخبگان باید در کنار مردم افزایش یابد.

خبرنگاری یک شغل ظریف، حساس و پیچیده فکری است

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر هم با بیان اینکه خبرنگاری یک شغل ظریف، حساس و پیچیده فکری است خاطرنشان کرد: در همه جوامع  ملت‌ها از فکر، قلم و مکتوبه خبرنگاران و اصحاب رسانه که نقش مهمی در جامعه دارند بهره‌مند می‌شوند.

سردار علی رزمجو  با اشاره به اینکه زبان قوی قشرهای مختلف از جمله مسئولان و ملت و  ارتباط این دو قشر، وابسته به قلم و زبان خبرنگاران است گفت: خبرنگار با انعکاس یک رویداد می‌تواند استان، درون و بیرون از یک کشور را به هم ارتباط و در مسیر انتقال فرهنگ انقلاب حتی در بیرون از کشور نقش به‌سزایی ایفا کند.

وی خبرنگار را منادی نشاط، انگیزه، امید به آینده و عشق به انگیزه‌های الهی دانست و تاکید کرد: خبرنگاران با  انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف  می‌توانند ایجاد انگیزه کنند.

1300 اثر به جشنواره ابوذر استان بوشهر ارسال شد

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با بیان اینکه آیین پایانی جشنواره استانی ابوذر به سبب شیوع ویروس کرونا  از اسفندماه سال قبل به امروز موکول شد افزود: در جشنواره ابوذر  یک هزار و 300 اثر در قالب خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه، مقاله، عکس و موشن گرافیک  به دبیرخانه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان بوشهر ارسال شد.

عبدالله نجفی با بیان اینکه داوران جشنواره ابوذر از میان آثار ارسالی 20 اثر به‌عنوان آثار برگزیده در استان انتخاب کردند گفت: با نگاه به هدف‌ها و ارزش‌های انقلاب و بر بستر بیانیه گام دوم انقلاب، جشنواره ابوذر که نقش به‌سزایی در ارتقای کیفی سطح‌های مختلف آثار رسانه‌ای در استان بوشهر داشته‌ است برگزار می‌شود.

وی افزایش و غنی‌سازی فرهنگ رسانه انقلابی در بین اصحاب رسانه، ایجاد فضای رقابتی مثبت، تزریق نشاط و امید به جامعه را از اهداف برگزاری جشنواره ابوذر دانست و بیان کرد: در کنار آن بیان مسائل و مشکلات صنفی حوزه اطلاع رسانی و معرفی آثار برتر به جشنواره کشوری از جمله اهداف و انگیزه‌های برگزاری جشنواره ابوذر در استان بوشهر است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر موضوع‌های کشوری این جشنواره را شامل مسائل صنفی خبرنگاران، دستاوردهای انقلاب اسلامی، دفاع و جبهه مقدس، بصیرت و دشمن شناسی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی و رونق تولید دانست.

نجفی با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه انقلابی در تحقق سیاست‌های نظام اسلامی و ناکام گذاشتن  اهداف و ترفندهای دشمنان تصریح کرد:  اطلاع رسانی به موقع و دقیق، آگاهی بخشی در حوزه سلامت فردی و عمومی و پاسخ به شایعات و اخبار جعلی از عمده فعالیت‌های اصحاب رسانه انقلابی است

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1634747
ارسال نظر
نظرات