شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:08 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634841
دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در استان خبر داد؛

ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع ۱.۵تن گوشت قربانی میان نیازمندان

ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع ۱.۵تن گوشت قربانی میان نیازمندان
حجت الاسلام تاج آبادی گفت: امسال طرحی را در نظر گرفتیم تا عموم مردم کمک های خود را در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر(دهه ولایت) به دست ما برسانند و با کمک های جمع آوری شده قربانی ذبح شود و به دست نیازمندان برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام رضا تاج آبادی دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص برنامه ستاد مردمی اکرام غدیر، گفت: امسال طرحی را در نظر گرفتیم تا عموم مردم کمک های خود را در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر(دهه ولایت) به دست ما برسانند و با کمک های جمع آوری شده قربانی ذبح شود و به دست نیازمندان برسد.

وی افزود: محور اصلی در این طرح عموم مردم هستند و برخی مساجد و هیئات مذهبی هم در سطح شهر وظیفه جمع آوری کمک ها و تبلیغ این حرکت خودجوش را بر عهده دارند. البته بنرهایی هم در سطح شهر نصب شده تا شهروندان از این طرح که به نام ضیافت غدیر نامگذاری شده مطلع شوند و در آن شرکت کنند.

تاج آبادی ادامه داد: تا به امروز به همت کمک های مالی جمع آوری شده از سوی مردم، ۸ راس دام سنگین به نیت دفع بلای کرونا و سلامتی امام زمان(عج)، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ذبح شده و گوشت آن در اختیار نیازمندان قرار گرفته است. به بیانی دیگر تا به امروز حدود ۱.۵ تن گوشت در قالب ۶هزار بسته تهیه شده که از عید قربان تا عید غدیر به تدریج توزیع می شوند.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب استان مرکزی، تصریح کرد: عموم مردم می توانند کمک های مالی خود را به شماره کارت ۲۰۹۴-۵۰۰۴-۹۹۷۹-۶۰۳۷ به نام مرکز نیکوکاری کریمه اهل بیت(ع)، اهدا کنند تا در این امر خداپسندانه شرکت کنند. همچنین افراد می توانند کمک ها را به دست امام جماعت مسجد خود برسانند تا نهایتا به دست ما برسد و برای ذبح قربانی استفاده شود.

وی یکی از اهداف این طرح را تقویت ائمه جماعت مساجد دانست و گفت: حدود ۴۰ مسجد شهر اراک در این طرح مشارکت دارند که امیدواریم در طرح های آتی، تعداد بیشتری از مساجد شرکت داشته باشند. نکته جالب توجه این است که بسیاری از مساجد تصور نمی کردند استقبال خوبی از این طرح شود ولی با شروع کار، مشاهده شد که مردم کمک های میلیونی داشته اند.

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1634841
ارسال نظر
نظرات