شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634891
امام جمعه شهر دمق:

امامت مهمترین رکن غدیر است

امامت مهمترین رکن غدیر است
حجت الاسلام امین علی میرزایی گفت: نگاه به غدیر صرفا اگر فقط نگاه به جانشینی برای نبی مکرم اسلام( ص) باشد اجحاف در حق مسائل دین مبین اسلام است و مسئله امامت هم مطرح است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام امین علی میرزایی، امام جمعه دمق در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان، اظهار کرد: امامت حفظ و نگهداری دین خدا است و امام کسی است که از طرف خداوند متعال برای این مهم برگزیده می شود.

وی با بیان اینکه مسائل اسلام مسائل فردی، اجتماعی، سیاسی و قضایی را در برمی گیرد، ادامه داد: در همه این مسائل امامت مطرح است.

میرزایی با اشاره به ویژگی های سیاسی امام جامعه، افزود: امامت سیاسی جامعه یعنی ارائه مسیر جهت حرکت هر چه بهتر جامعه در راستای اعتلای جامعه اسلامی به طوری که حکومت و قوانین حکومتی در مسائل داخلی و خارجی در راستای سعادت دنیا و آخرت مسلمین باشد.

امام جمعه شهر دمق ضرورت توجه به این نکته را مهم ارزیابی کرد و گفت :امروز مسلمین و مبلغین غدیر باید بر این مسئله مهم توجه داشته باشند و آنرا به شیوه های دقیق و فنی بیان کنند.

میرزایی جدایی دین از سیاست را یکی از مصادیق بی توجهی به امر مهم امامت در موضوع غدیر دانست و افزود: با توجه به این مطلب واضح می شود دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که به تعبیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، دشمنان خدا اسلام و قرآن هستند از طرح مسئله حذف دین به دنبال چه مسائلی می گردند.

وی با بیان اینکه طرح این مسائل برای انزوای دین است، اظهار کرد: وقتی موضوع جدایی دین از سیاست را مطرح می‌کنند به دنبال منزوی کردن مسائل سیاسی منطبق بر دستورات اسلام ناب محمدی هستند و در نتیجه باید گفت آنها با موضوع غدیر و مسائل مختلف آن مشکل اساسی دارند‌.

امام جمعه شهر دمق با تاکید بر ضرورت و لزوم ایجاد ساختار منسجم تبیین غدیر و پاسخگویی به شبهات، اضافه کرد: شبهاتی که در این راستا از طرف دشمنان اسلام در جامعه اسلامی به شیوه های مختلف مثل فضا مجازی مطرح می شود باید بسیار حساب شده و دقیق پاسخ داده شود.

امام جمعه شهر السادات دمق گفت: نگاه به غدیر صرفا اگر فقط نگاه به جانشینی برای نبی مکرم اسلام( ص) باشد اجحاف در حق مسائل دین مبین اسلام می باشد، بلکه مسئله امامت هم مطرح است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1634891
ارسال نظر
نظرات