شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634894
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

​بارش مونسون در 20 نقطه جنوب شرق کشور/ تداوم بادهای 120 روزه در سیستان

​بارش مونسون در 20 نقطه جنوب شرق کشور/ تداوم بادهای 120 روزه در سیستان
محسن حیدری گفت: همزمانی جریانات مونسون و تأثیر کم فشاری دریایی بر نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان سبب شد تا در شبانه روز گذشته آسمان 20 نقطه این استان بارانی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی بیشترین بارش ها از ایستگاه های حومه سراوان گزارش شده است به طوریکه میزان بارش های  هشت ایستگاه این حوضه 10 میلی متر بوده است.

وی افزود: به طور کلی این سامانه تا کنون در شهرستان های چابهار، قصرقند، راسک، سراوان، سیب سوران و مهرستان فعالیت داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان تا یکشنبه شرایط برای بارش های همرفتی در نیمه جنوبی، سواحل و جنوب شرق ادامه دارد.

حیدری با بیان اینکه پیش بینی می شود شدت بارش ها مربوط به روزهای شنبه و یکشنبه باشد، گفت: پیش بینی می شود در نتیجه این بارندگی ها در برخی مناطق مخاطراتی مانند جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه های محلی، آبگرفتگی معابر، وقوع صاعقه  و تند بادلحظه ای و بارش تگرگ روی دهد.

وی تصریح کرد: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها خودداری شود.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان با اشاره به مواج شدن دریای عمان گفت: پیش بینی می شود همچنان دریای عمان مواج و متلاطم باشد و ارتفاع موج در نزدیک سواحل چابهار به حدود 3 تا 4 متر برسد.

حیدری از تداوم وزش بادهای 120 روزه در شمال استان خبر داد و گفت: امروز و فردا وزش بادهای شدید 120 روزه در شمال استان ادامه دارد که منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1634894
ارسال نظر
نظرات