شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:32 منتشر شده در مورخ: 1399/05/18 شناسه خبر: 1634932
در گفت‌وگو با مردم مطرح شد؛

صاحبان املاک در شرایط نامناسب اقتصادی و کرونا نسبت به مستاجران مروت داشته باشند

صاحبان املاک در شرایط نامناسب اقتصادی و کرونا نسبت به مستاجران مروت داشته باشند
شهروندان یاسوجی با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی از مالکان خانه‌ها خواستند در شرایط اقتصادی فعلی نسبت به مستاجر خود صبر داشته، و شرایط مستاجر خود را درک کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس؛ مسکن و اجاره بهاء در شهر یاسوج  در شرایط حاضر وضعیت مناسبی ندارد، همین موضوعات سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم و شهروندان شده است.

در همین خصوص تعدادی از شهروندان یاسوجی در خصوص وضعیت مسکن و اجاره بهاء مطالبی را بیان کردند که مشروح آن در زیر آمده است:

یکی از شهروندان در همین رابطه گفت: یکی از آیتم های اساسی در اقتصاد کشور مسکن است،  مسکن در تمام ابعاد تاثیر مستقیم و غیر مستیقیم دارد، قیمت مسکن در شرایط حاضر به صورت سرسام آور بدون کارشناسی در حال افزایش است و هیچ نهاد نظارتی که بر این امر نظارت کند وجود ندارد.

وی افزود: در خصوص نظارت بر بازار مسکن دولت، تعزیرات و همچین اصناف و نهاد های قضایی می توانند  ورود کنند.

شهروند دیگری با اشاره به رعایت انصاف مالکا در اجاره دادن به مستاجران ، گفت: یک فرد مالک می تواند در شرایط اقتصادی فعلی نسبت به مستاجر خود صبر داشته، و در خصوص قیمت اجاره بهاء شرایط مستاجر خود را کمک کرده و  درک داشته باشد.

شهروند دیگری با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی بیان کرد: اگر مالکان بتوانند در حق کسانی که به دنبال اجاره مسکن هستند شرایط اقتصادی و وضعیت فعلی و همچنین بیماری کرونا را لحاظ کنند، در این شرایط می توانند با قیمت متعادل تر خانه های خود را در اختیار مستاجران قرار دهند.

 

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی فعلی  و همچنین شرایط  اقتصاد و پایین بودن سطح درآمد ها  از همشهریان و هم استانی ها  تقاضا دارم نسبت به مستاجر خود انصاف و مروت داشته نشان دهند.

از دیگر شهروندان بیان کرد: لازم است مسوولان ذی ربط در خصوص وضعیت مسکن و اجاره بهاء ورود کرده و این شرایط نابسامان را منظم کنند.

این شهروند افزود: برخی بنگاه ها داران با دلالی قراردادهایی را با برخی مالکان امضا می کنند و سبب اجحاف در حق مستاجران می شوند که لازم است نهاد های نظارتی در این گونه موارد ورود کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1634932
ارسال نظر
نظرات