شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:55 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635057
یادداشت؛

حادثه بندر بیروت؛ جنایتی آشکار در مقیاس آمریکا و اسرائیل

حادثه بندر بیروت؛ جنایتی آشکار در مقیاس آمریکا و اسرائیل
پنج روز از انفجار مهیب در بندر بیروت می گذرد. حادثه ای که خسارات فراوانی را برای بر جای گذاشت؛ این حادثه نشان از یک حادثه تلخ به مقیاس دست داشتن استکبار جهانی و اسرائیل دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل  از راه آرمان؛ حادثه تلخ بندر بیروت قلب همه مردم دنیا و به مسلمانان را به درد آورد، این حادثه منجر به خسارتی بیش از ۱۵ میلیارد دلار به این بندر  وخسارت به ابنیه های تجاری، منازل مسکونی و آوارگی ۳۰۰ هزار نفر از مردم لبنان را در غرب این کشور وارد کرد و همچنین منجر به زخمی شدن بیش از ۵۰۰۰ نفر وکشته شدن بیش از ۱۶۰ نفرشد. نشان از یک حادثه تلخ به مقیاس دست داشتن آمریکا ورژیم صهیونیستی است که اجمالا با ۱۵ دلیل به آن می پردازیم.

مهمترین دلایل عمدی بودن و همچنین دست داشتن رژیم صهیونیستی جنایتکار و آمریکای تروریست در حادثه بندر بیروت به شرح زیر است:

 • به دلیل موفقیت های جبهه مقاومت اعتماد عمومی مردم لبنان در بین تشیع، تسنن و مسیحیت لبنان از حزب الله و به ویژه سید مقاومت.
 • مانور چهار هواپیمای آمریکایی برفراز بندر بیروت.
 • مسبوق به سابقه بودن جنایت های مشابه توسط دو ابر جانی (آمریکای تروریست ورژیم کودک کش صهیونیست) طی شصت سال گذشته.
 • بی اعتماد کردن مردم لبنان نسبت به جبهه مقاومت و همچنین انگشت اتهام رانشانه رفتن به رزمندگان حزب الله.
 • موج آفرینی جدید علیه حاکمیت لبنان با استفاده از پا دوهای تابلو داری همچون سعد حریری، سمیر جعجع و تیمور جنبلات و هویت بخش به حزب المستقبل با محوریت سعد حریری.
 • باز کردن جبهه جدید برای لبنان مخصوصا حزب الله لبنان با توجه به سابقه درخشان حزب الله و سید حسن نصرالله که در امداد رسانی و جهاد ومقاومت که برای آنان شیعه، سنی و اقلیت مذهبی یکسان است.
 • فشار اقتصادی مضاعف به لبنان با توجه به اینکه ۷۰ درصد اقتصاد لبنان جنبه وارداتی دارد و مهمترین دهلیز ورود کالا به لبنان بندربیروت است و فلج کردن مهمترین نقطه تجاری و همچنین وقفه در پهلو گرفتن کشتی های تجاری در این بندر گاه.
 • قطع و عدم همکاری بیش از سه هزار کشتی که سالانه محل ترانزیت خود را از این بندر به سایر مناطق جهان در دستور کار داشتند.
 • سابقه زشت حملات رژیم کودک کش و ارباب جنایتکارش آمریکا در حملات وحشیانه به مجالس عروسی و عزا و حمله به بیمارستان ها و مدارس و...در افغانستان، عراق، سوریه و یمن طی ۲۰سال گذشته با انواع هواپیماهای بدون سرنشین و استفاده ازموشک های رادار گریز این فرضیه نزدیک به یقین را قوت می بخشد که متهمان ردیف اول این دو جنایتکار باشند.
 • سرپوش گذاشتن آمریکا بر روی شکست های دو مینویی خود طی ماهای اخیر مخصوصا سقوط هواپیماهای بدون سرنشین توسط انصارالله و رزمندگان جبهه مقاومت که آخرین مورد شکارRQ20 توسط انصارالله.
 • جلب توجه مردم دنیا به این حادثه و دور کردن اذهان عمومی از جنایت های آمریکا و رژیم صهیونیستی.
 • طراحی سناریوی جدید با ارسال نیروهای جدید توسط جنایت کاران درجه یک دنیا و ایجاد پایگاه های جدید به بهانه های کمک کردن مسئله حقوق بشر، پیگیری ابعاد حادثه برآورد خسارات دنبال مقصرین جدید گشتن و احتمال به روز رسانی سناریوی حمله به عراق به بهانه مبارزه با تروریست این بار تکرار سناریو درلبنان قلب خاورمیانه.
 • حضور دشمنان تابلو دار مسلمانان مخصوصا تشیع در محل حادثه و احتمال طراحی عملیات های فریب با حضور میدانی و تقسیم کار از پیش تعین شده توسط پلیس خوب فرانسه با حضور شتاب زده و فوری ریس جمهورخود و بازدید میدانی حادثه بندر بیروت که نشان دهنده دست داشتن غرب در این حادثه است.
 • مطلع بودن این میزان (نیترات امونیوم- ۲۷۵۰ تن در انبار شماره ۱۲ توسط آمریکا و اسرائیل با توجه به طولانی بودن مدت دپوی آن ازسال ۲۰۱۴ تاکنون) و اسکن دقیق قرار گرفتن آنها توسط دشمنان درجه یک مردم لبنان.
 • بی ثبات سازی منطقه توسط ابر قاتل دنیا آمریکا طی سال های اخیر از لشکر کشی به عراق، افغانستان و سوریه و ایجاد جنگ نیابتی در یمن و ایجاد داعش فتنه گری های یک سال گذشته در لبنان، عراق و ایران و کلکسیونی از جنایت و وحشی گری در خاورمیانه به بهانه های مختلف.

نویسنده:م.سنجری

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635057
ارسال نظر
نظرات