شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635068
در ستاد مدیریت بیماری کرونای کرمانشاه مظرح شد؛

بررسی چالش‌ها و الزامات مهیا شدن کرمانشاه برای برگزاری بزرگترین ماراتن علمی/ از افزایش 2 برابری سالن‌ها تا بازرسی الکترونیکی

بررسی چالش‌ها و الزامات مهیا شدن کرمانشاه برای برگزاری بزرگترین ماراتن علمی/ از افزایش 2 برابری سالن‌ها تا بازرسی الکترونیکی
مهمترین موضوع بررسی شده در ستاد کرونای استان کرمانشاه بررسی چالش‌ها و الزامات مهیا شدن استان برای برگزاری کنکور بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ستاد کرونای استان کرمانشاه صبح امروز با حضور اعضا و با مدیریت استاندار در استانداری کرمانشاه برگزار شد و آخرین وضعیت استان در مقابله با این بیماری مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

محمد ابراهیم الهی تبار در این جلسه اظهار داشت: جهت برگزاری کنکور سراسری تمام تمهیدات لازم بکار گرفته و ظرفیت سالن های برگزاری آزمون ۲ برابر شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه افزود: طی ۴ روز کنکور برگزار خواهد شد که در روز جمعه بیشترین حجم شرکت کنندگان مربوط به رشته تجربی را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در تمام شهرستانها در روزهای پنج شنبه و جمعه آزمون خواهیم داشت و در روز چهارشنبه و شنبه فقط در مرکز استان آزمون برگزار می شود‌ که ضروری است تمام امکانات بهداشتی به این منظور آماده شود.


آماده برگزاری کنکور با رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم/ سیر نزولی ابتلا به کرونا در کرمانشاه

محمودرضا مرادی امروز یکشنبه در ستاد مدیریت کرونا استان کرمانشاه اظهار داشت: وضعیت بیماری کرونا در استان تا حدودی نسبت به گذشته بهتر شده است و شاهد سیر کاهش این بیماری هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعداد افراد بستری را تا ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۴ نفر در بخش ویژه بستری هستند که ۱۱ نفر به دستگاه اکسیژن وصل هستند و وضعیت خوبی ندارند‌

وی خاطر نشان کرد: تعداد فوت شدگان‌ناشی از بیماری کرونا نسبت به ماه گذشته حدود ۲ تا ۳ نفر کاهش داشته است.

مرادی بیان داشت: در هفته گذشته ۳ آزمون برگزار شد که توانستیم به خوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم و با توزیع پک های بهداشتی بین داوطلبین و همچنین فاصله گذاری اجتماعی این آزمونها را به خوبی برگزار کنیم.

این مسئول ادامه داد: هفته آینده نیز آزمون کنکور و همچنین آزمون کارشناسی ارشد در رشته پزشکی با ظرفیت ۳ هزار نفر را در پیش داریم که برنامه ریزی منسجم برای برگزاری این آزمونها با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار است.

وی همچنین به برگزاری مراسمات جشن در روز عید غدیر اشاره ای داشت و گفت: متاسفانه علی رغم اینکه برگزاری جشن و توزیع غذای گرم در چنین مراسماتی ممنوع اعلام شد اما روز گذشته شاهد این حرکت بودیم که جا دارد به مردم عزیز هشدار بدهیم که به طور جدی از برگزاری چنین مراسماتی پرهیز کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص برگزاری مراسمات عزاداری محرم نیز گفت: سعی شود مراسمات عزاداری امسال متفاوت از سایر سالها باشد و بیشتر در فضای مجازی انجام شود.

مرادی خاطرنشان‌کرد: اگر مراسمات در اماکن مذهبی و هیات ها برگزار شود بحث نظارت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار مشکل خواهد شد لذا باید تلاش شود از اجتماعات پرهیز کنند.

وی حفظ سلامت مردم را اولویت اصلی دانست و افزود: تداوم مسیر مهار کرونا بر اساس فرهنگ مطلوب رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

این مسئول گفت: از آنجا که امکان بازرسی به روش گذشته وجود ندارد تمهیدات لازم جهت بازرسی با سیستم الکترونیکی مهیا شود.

الهی تبار در ادامه در خصوص دستورالعمل و ضوابط برگزاری مراسم‌ عزاداری محرم و صفر گفت: دستورالعمل‌های لازم به متولیان امر فرهنگ، جهت برپایی هر چه ‌بهتر مراسم دهه نخست ماه محرم داده‌شده تا سلامت مردم در کنار برپایی مراسم تضمین شود.

وی ادامه داد: در ماه محرم عزاداری در سطح ملی شکل خواهد گرفت که قبل از حلول ماه محرم اطلاع رسانی و رعایت ضوابط به تمامی دستگاهها اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مراسم عزاداری در فضای باز باید انجام شود، گفت: توزیع غذا در ایام محرم در تمامی اماکن شامل مساجد، تکایا، هیئت‌ها و سایر محل‌ها ممنوع است و توصیه‌شده است این نذری‌ها به‌صورت جیره خشک به اقشار آسیب‌دیده پرداخت شود.

الهی تبار ضمن تاکید بر اینکه مدیران هیئت‌های عزاداری باید در نحوه برگزاری مراسم‌های سوگواری نسبت به رعایت اصول بهداشتی دقت ویژه داشته باشند گفت: مردم از برپایی مراسم عزاداری در فضاهای بسته و محدود جدا پرهیز کنند و راه اندازی هرگونه ایستگاه صلواتی نیز ممنوع است.

وی اظهار داشت: به منظور هماهنگی بین هیئات عزاداری و مداحان روز سه شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار نشستی برگزار خواهد شد و چارچوب کاری و ضرورتهای عزاداری اباعبدالله(ع) اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635068
ارسال نظر
نظرات