شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635213

برگزاری اولین نشست «خادمان رسانه‌ای مسجد» در معاونت صدا

برگزاری اولین نشست «خادمان رسانه‌ای مسجد» در معاونت صدا
اولین نشست «خادمان رسانه‌ای مسجد» در معاونت صدا در آستانه روز جهانی مسجد برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، اولین نشست «خادمان رسانه‌ای مسجد»، با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای سازمان صدا و سیما و نمایندگان ۱۰ دستگاه مرتبط با حوزه مسجد صبح امروز ۱۹ مرداد در ساختمان شهدای رادیوی رسانه ملی برگزار شد.

در این نشست حمید شاه آبادی با اشاره به راه‌اندازی و تشکیل کارگروه مسجد در معاونت صدای رسانه ملی گفت: دی‌ماه سال گذشته و به دنبال ارائه طرحی از سوی تعدادی از جوانان مسجدی و انقلابی، کارگروه مسجد را با هدف افزایش جمعیت و کاهش میانگین سنی نمازگزاران و پوشش اقدامات و خدمات نهادهای فعال این حوزه در حضور مدیران و نمایندگان شبکه‌های سیزده‌ گانه رادیو راه‌اندازی کردیم. در گام اول، منابع و برنامه‌های آرشیوی رادیو تحلیل و نتایج قابل قبولی به دست آمد.

وی ادامه داد: پس از راه‌اندازی این کار گروه، اقدامات ارزنده‌ای با موضوع مسجد در شبکه‌های مختلف رادیویی صورت گرفت اما با توجه به اینکه هر یک از شبکه‌ها، موضوعات را به‌طور مستقل مورد توجه قرار می‌دادند، عملا جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی در این باره صورت نمی‌گرفت.

معاون صدای رسانه ملی، مسجد را بستری لازم برای تجلی گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: گام اول انقلاب از مساجد برداشته شده و معتقدم که مساجد، بستری مناسب برای تجلی تحقق گام دوم انقلاب‌ هستند.

شاه آبادی با اشاره به تدوین سند تحقق مسجد تراز انقلاب به همت شورای سیاستگذاری این کارگروه گفت: با تلاش شورای معارف معاونت صدا سند اجرایی مناسبی هم تدوین شده است که در فرآیند تعامل نمایندگان دستگاه ها با دبیر کارگروه تکمیل و نهایی خواهد شد.

معاون صدای رسانه ملی، مهدی حاجی را به‌عنوان دبیر کارگروه مسجد معاونت صدای سازمان صدا و سیما معرفی کرد و گفت: در این دبیرخانه انتظار داریم بستر لازم برای برقراری ارتباط مؤثر رسانه‌ای با سازمان‌ها و ایجاد تعامل آنها با رادیو فراهم شود.

تولید برنامه های رادیویی با محوریت مسجد

در ادامه مهدی حاجی دبیر کارگروه مسجد معاونت صدای رسانه ملی احیا و تقویت جایگاه مسجد تراز انقلاب اسلامی در گام دوم را از اهداف تشکیل این کارگروه برشمرد و گفت: رسانه متولی امر مسجد نیست اما می‌تواند تسهیل‌گر مؤثری در تسریع و تصحیح امور مربوط به این مکان مقدس و نورانی باشد.

وی ضمن قدردانی از حسن استقبال مدیران ارشد دستگاه های متولی امر مسجد، با اشاره به این موضوع که تاکنون بیش از ۳۰ هزار دقیقه برنامه با محوریت مسجد در قالب ۶۰ عنوان برنامه و با رویکردهای متفاوت تولید و در آرشیو رادیو قرار دارد و هم اکنون نیز با همراهی اداره کل طرح و برنامه معاونت صدا ریل گذاری مناسبی درباره تولیدات برنامه های مسجدی صورت گرفته است، خواستار ایجاد تفاهم نامه های اجرایی فی مابین شد.

در اولین نشست «خادمان رسانه‌ای مسجد» حجة الاسلام سید جواد بهشتی قائم مقام ستاد اقامه نماز، غلام رضایی معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور، مجتبی ایزدی دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا و مدیر رادیو قرآن، علیرضا حبیبی سرپرست رادیو فرهنگ، مهدی حاجی دبیر کارگروه مسجد معاونت صدا و ... حضور داشتند و به بیان نکاتی درباره فعالیت دستگاه خود پرداختند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635213
ارسال نظر
نظرات