شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635215
در افتتاحیه آکادمی بین‌المللی موتورسواری و اتومبیلرانی زاهدان مطرح شد؛

کویر لوت؛ ظرفیتی بی نظیر برای توسعه حرفه ای موتورسواری و اتومبیلرانی/برگزاری مسابقات فراملی در سیستان و بلوچستان

کویر لوت؛ ظرفیتی بی نظیر برای توسعه حرفه ای موتورسواری و اتومبیلرانی/برگزاری مسابقات فراملی در سیستان و بلوچستان
مازیار ناظمی گفت: کویر بکر لوت بهترین ظرفیت برای توسعه حرفه ای و منطقه ای ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، مازیار ناظمی سرپرست فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی کشور در حاشیه مراسم افتتاح آکادمی بین‌المللی موتورسواری و اتومبیلرانی که امروز در زاهدان انجام شد، بیان کرد: این ورزش یکی از رشته های پرطرفدار این استان است که ورزشکاران با سابقه ای در آن فعالیت دارند و جوانان زیادی نیز علاقه مند به آن هستند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اقلیم مناسب سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با پاکستان افغانستان، همچنین ظرفیت دریای عمان و کویر بی‌نظیر و بکر لوت فرصت‌های بی‌نظیری برای توسعه این رشته در سطح منطقه ای، حرفه‌ای، همگانی و قهرمانی در این استان وجود دارد.
 
به گفته این مقام مسئول، از آنجایی که بخشی از سوانح رانندگی در جاده‌های استان گزارش شده است، می‌توان با راه‌اندازی این آکادمی و برگزاری دوره های مربیگیری و داوری با حضور متخصصان این رشته در استان، در راستای ارتقای سطح دانش و فنی علاقه مندان گام برداشت.

برگزاری دوره های آموزشی
 
وی افزود: برنامه داریم تا در راستای بهتر شدن وضعیت این رشته به لحاظ فنی در جنوب شرق کشور، دوره های آموزشی و همچنین مسابقات مختلف با محوریت سیستان و بلوچستان و با همکاری کانون اتومبیلرانی جهانگردی برگزار شود تا هم جهت ارتقای نشاط جوانان و هم معرفی بهتر کشورمان با استفاده از ظرفیت گردشگری گام برداریم.
 
ناظمی اضافه کرد: یکی از برنامه های وزارت ورزش و جوانان در دوره سلطانی فر تمرکز زدایی بود که با رفتن به استان ها و شهرستان های مختلف به ویژه مناطق مرزی این اقدام انجام شد.
 
وی تصریح کرد: در این جا هزار و 600 کیلومتر مرز وجود دارد و باید فرصتی ایجاد کرد که میزبانی ها به این منطقه بیاید، پذیرفتن میزبانی به دلیل تنوع اقوام و فرهنگ می تواند جذاب باشد و به طور قطع یکی از برنامه های فدراسیون محسوب می شود.

سرپرست فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی کشور گفت: این فدراسیون با توجه به موقعیت اقلیمی منطقه تلاش می کند بتواند مسابقات برخی از رشته ها را به صورت ملی، داخلی، منطقه ای و بین المللی با کشورهای پاکستان، افغانستان و حتی حوزه دریای عمان بتوانیم انجام دهد.

رونق مراودات فرهنگی و پیوند ملت ها
 
وی با تاکید بر اهمیت موضوع وحدت اقوام، بیان کرد: این اقدام در معرفی بهتر ورزش ایران موثر است و مراودات فرهنگی و پیوند مردم و ملت ها را بیشتر می کند و می تواند میزبان بسیار خوبی باشد.
 
ناظمی با اشاره به ایجاد پیست موتورسواری و اتومبیلرانی زاهدان با همکاری بخش خصوصی اضافه کرد: نگاه ما این است که بخش خصوصی را با واگذاری های بیشتر و امکاناتی که در اختیار بخش های دولتی از جمله اداره کل ورزش و جوانان است از طریق ماده 27 و مواد دیگر حمایت کنیم تا بتوانند مشارکت کنند.
 
وی ادامه داد: هرچه بتوانیم مشارکت بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این رشته که گران است بیشتر کنیم، تعداد باشگاه ها را افزایش و مسابقات را به صورت لیگ و باشگاهی انجام دهیم بسیار مناسب تر خواهد بود.

تجهیز پیست موتورسواری و اتوموبیلرانی زاهدان
 

این مقام مسئول افزود: وزیر ورزش و جوانان دستور داد و از وی خواهش کردم در 10 دهکده المپیک سراسر کشور از جمله سیستان و بلوچستان پیستی به هیئت موتورسواری و اتوموبیلرانی اختصاص دهد که امروز در دهکده المپیک شاهد این پیست هستیم.
 
وی گفت: در کنار این پیست و آکادمی بین المللی موتورسواری و اتومبیلراتی، زیرساخت های لازم ایجاد می شود و رونق می یابد تا بتوانیم ضمن تزریق شادی و نشاط به جامعه، مهارت را افزایش دهیم و مراودات منطقه ای را با پاکستان بیشتر کنیم، زیرا این کشور با این که فدراسیون ندارد اما رالی های متعدد برگزار می کند و افغانستان به دلیل هم زبانی می تواند در مراودات موثر باشد.
 
ناظمی خاطرنشان کرد: همچنین می توان از کشورهای خلیج فارس مثل قطر که صاحب نام در این رشته است و قهرمانان بزرگی دارد استفاده کرد، در مجموع آینده خوبی از توسعه همکاری های این منطقه دارم.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635215
ارسال نظر
نظرات