شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 23:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635299

خوانندگان کهگیلویه و بویراحمدی آنتی کرونا هستند+تصاویر

خوانندگان کهگیلویه و بویراحمدی آنتی کرونا هستند+تصاویر
در چند روز گذشته کلیپی از خوانندگان کهگیلویه و بویراحمدی در فضای مجازی منتشر می شود که در آن اثری از رعایت پروتکل های بهداشتی مشاهده نشده و ضمن بی توجهی به رعایت ضروریات زندگی با کرونا دیگران را نیز به برگزاری دورهمی های بدون ضابطه ترغیب می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان و همچنین کشور ایران سبب ایجاد مشکلاتی در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، و وارد آوردن ضرر و زیان ها در تبادلات  مالی و ارتباطات بین المللی دولت ها و کشورها شده است.

متخصصان و پزشکان یکی از راهکارهای کنترل این بیماری را رعایت پروتکل های بهداشتی، توجه به فاصله گذاری های اجتماعی، و همچنین عدم حضور در اجتماعات بیان کرده اند.

در همین رابطه هرچند پزشکان و کارشناسان، تاکیدات زیادی بر رعایت پروتکل های بهداشتی داشتند اما شاهد دورهمی های خانوادگی، تجمعات عروسی و عزا، سفرهای غیرضرور و همچنین عدم توجه به پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف کشور از جمله در کهگیلویه و بویراحمد هستیم.

در چند روز گذشته تعدادی از خوانندگان کهگیلویه و بویراحمدی در یک نشست دورهمی بدون توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین نادیده گرفتن تاکیدات مکرر مسوولان استانی و پزشکان شرکت کردند که اثری از رعایت مقوله های بهداشتی دیده نمی شود این دورهمی ها در حالی برگزار شده است که یکی از عوامل ابتلا به کرونا تجمعات است.

برگزاری چنین تجمعاتی می تواند از یک طرف سبب به خطر افتادن سلامت افراد حاضر در آن جلسه شده، و از طرف دیگر به دلیل ناشناخته بودن علائم  این ویروس و اینکه یک فرد می تواند تا 14 روز ناقل بوده اما علائمی نداشته باشد،  سلامت افراد  دیگر را با خطر مواجه می کند.

گفتنی است در صورت ایجاد چنین اجتماعاتی بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی آن هم  توسط کسانی که به نوعی هنرمند و الگوی جامعه محسوب می شوند، سبب ترغیب اقشار مختلف جامعه به برگزاری  تجمعات عروسی با جمعیت زیاد می شود، در چنین شرایط نباید امید داشت کرونا ویروس در جامعه کنترل و رفع شود و حتی می توان گفت این بیماری فراگیرتر خواهد شد.

https://www.dana.ir/1635299
ارسال نظر
نظرات