شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 23:03 منتشر شده در مورخ: 1399/05/19 شناسه خبر: 1635300
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

همه هیئت‌های مذهبی و مساجد ملزم به رعایت دستورالعمل اعلامی هستند

همه هیئت‌های مذهبی و مساجد ملزم به رعایت دستورالعمل اعلامی هستند
حجت‌الاسلام سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: همه هیئت‌های مذهبی و مساجد ملزم به رعایت دستورالعمل اعلامی از سوی ستاد کرونا بوده و نباید از آن تخطی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سعید احمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: جلسه هماهنگی برنامه‌های عزاداری در استان زنجان در ماه محرم عصر امروز با حضور استاندار زنجان برگزار و نتایج خوبی داشت.

 
وی با بیان اینکه پروتکل‌های اعلامی از سوی ستاد کرونای مرکز در این جلسه تبیین و مقایسه انجام شد، افزود: فردا نتایج کلی اعلام می‌شود اما شرایط همان شرایطی است که امروز ستاد کرونا اعلام کرده است.
 
این مسئول بیان داشت: برگزاری هر نوع مراسم عزاداری منوط به رعایت دستورالعمل‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و همگان باید این پروتکل ها را رعایت کنند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان مدیریت در نذورات را یکی از مهمترین دستورالعمل‌های ستاد کرونا عنوان کرد و گفت: باید هیئت‌های مذهبی به این موضوع توجه ویژه نمایند.
 
حجت‌الاسلام احمدی تصریح کرد: برگزاری مراسم‌های عزاداری ماه محرم در مساجد نیز منوط به اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی بوده و این دستورالعمل‌ها به همه مساجد ابلاغ می‌شود.
 
وی گفت: بر اساس پروتکل اعلامی اولویت برگزاری مراسم عزاداری در مساجدی است که دارای فضای باز هستند اما اگر کنار هر مسجدی حیاط مدرسه و یا ورزشگاهی قرار گرفته باشد می‌توانند از این فضا برای برگزاری مراسم استفاده کنند.
 
این مسئول ادامه داد: برگزاری مراسم عزاداری در مساجد دارای فضای بسته منوط  به نظر کارشناسان بهداشت بوده و باید شرایط آن مساجد بررسی شود.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: تلاش می‌کنیم همه برنامه‌های ماه محرم در فضای باز برگزار شود تا قدرت مانور بیشتری برای رعایت دستورالعمل‌ها داشته باشیم.
 
حجت‌الاسلام احمدی تصریح کرد: هیچ گونه دسته عزاداری چه در زمان‌های خاصی همچون یوم‌العباس و یازدهم ماه محرم و چه از سوی مساجد در ایام ماه محرم برگزار نمی‌شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1635300
ارسال نظر
نظرات