شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:31 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635342
در پوشش رزمایش کمک مؤمنانه صورت گرفت؛

بالغ بر26 هزار پرس غذای گرم در کردستان توزیع شد/ آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در روزهای آینده

بالغ بر26 هزار پرس غذای گرم در کردستان توزیع شد/ آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در روزهای آینده
سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در دهه ولایت، به همت خیرین ۲۶ هزار و ۶۵۶ پرش غذای گرم تهیه و در مناطق حاشیه‌نشین بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در این برنامه خیرخواهانه اظهار داشت: قدردان سخاوت و بزرگی مردم استان هستیم که با کمک خود توانستند بار مشکلات معیشتی را در روز‌های کرونایی کمی کاهش دهند.

 وی با بیان این مطلب که کمک‌های خالصانه مردم به هم نوعانشان در این روزهای سخت کرونایی یادآور لحظات ناب دفاع مقدساست، ابراز داشت: در روزهای سختی که تمام دنیا گرفتار کرونا است و هرکس به فکر نجات جان خودش می‌باشد، ایران به پشتوانه مردم بی‌نظیرش نمایشی خوبی از مقابله با ویروس کرونا و کمک‌های بی‌دریغ به هم نوعانشان را به نمایش گذاشته است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در مرحله اول کمک‌های مومنانه، سه رزمایش در استان برگزار شد، افزود: مرحله دوم در چند روز آینده در استان آغاز می‌شود که تا ایام محرم و صفر ادامه خواهد داشت.

سردار حسینی افزود: همزمان با دهه ولایت و در ۱۰ روز گذشته ۲۶ هزار و ۶۵۶ پرس غذای گرم به همت خیرین و همچنین ۲۰ تن مرغ هم توسط ستاد اجرایی فرمان امام تهیه و با شارکت بسیجیان در شهر‌های سنندج و بیجار توزیع شد.

پویش خرید لوازم التحریر

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم در حاشیه توزیع این بسته های غذایی گفت: فرهنگیان و دانش آموزان استان از همان روزهای آغازین شیوع کرونا به صحنه آمدند و کمک‌های خود را در قالب تهیه و تولید ماسک و توزیع آن در مناطق کم برخوردار آغاز کردند.

رشید قربانی افزود: روزانه چندین هزار ماسک در ۱۶ هنرستان استان که در این طرح مشارکت داشتند، تولید شد.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان هم با مشارکت دانش آموزان، فرهنگیان و خیرین کار تهیه و توزیع بسته های غذایی انجام شد، یادآور شد: در مرحله اخیر هم پخت و توزیع غذای گرم توسط خواهران بسیج فرهنگیان در حال انجام است که خیرین هم در آن سهم دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از راه اندازی پویش کمک به خرید لوازم التحریر در آینده نزدیک در استان  خبر داد وگفت: سعی داریم در این طرح با مشارکت دانش آموزان، والدین و خیرین ملزوماتی مانند کیف، کفش، لباس و حتی تبلت با توجه به نیاز دانش آموزان به آموزش مجازی بویژه برای دانش آموزانی که بضاعت مالی کمی دارند، تهیه و در سال تحصیلی جدید در اختیار آنان قرار دهیم.

قربانی در ادامه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان هم با مشارکت دانش آموزان، فرهنگیان و خیرین کار تهیه و توزیع بسته‌های غذایی انجام شد، افزود: در مرحله اخیر هم با پخت و توزیع غذای گرم که توسط خواهران بسیج فرهنگیان در حال انجام است که خیرین هم در آن سهم دارند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1635342
ارسال نظر
نظرات