شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635372
هیجانی به رنگ تابستان برای روزهای کرونایی؛

با معجزه کاردستی کودکتان را به دنیایی جذاب ببرید

با معجزه کاردستی کودکتان را به دنیایی جذاب ببرید
سال های گذشته با تمام شدن امتحانات و شروع تعطیلات والدین برای پر کردن اوقات فراغت فرزندانشان آنها را در کلاس های مختلف بسته به سلیقه و علاقه مندی شان ثبت نام می کردند اما حالا با وجود بیماری کرونا و خطرات آن ناچاریم تا حد امکان در خانه هایمان بمانیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک تابستان است و فصل تعطیلی بچه ها؛ بچه هایی که پر از انژی و هیجان هستند و ذهنی آماده برای یادگیری مسائل مختلف دارند، در سال های گذشته با تمام شدن امتحانات و شروع تعطیلات والدین برای پر کردن اوقات فراغت فرزندانشان آنها را در کلاس های مختلف بسته به سلیقه و علاقه مندی شان ثبت نام می کردند اما حالا با وجود بیماری کرونا و خطرات آن ناچاریم تا حد امکان در خانه هایمان بمانیم و روزها را سپری کنیم.

حالا که پر کردن اوقات فرزندانمان به دست ماست باید آن را به بهترین شکل انجام دهیم تا آنها از روزهای در خانه ماندنشان لذت برده و بتوانیم در محیطی امن و آرام از استرس و نگرانی های این بیماری بکاهید.
 
راهکارها و ایده هایی که ما از آنها خواهیم گفت شما را در این راه همراهی می کند؛ شاید با علاقه ای که کودکتان به تلویزیون و بازی با تبلت و و ... دارد ، نتوانید به راحتی قبول کنید اما کودکان شما از کارهای عملی بسیار خوششان خواهد آمد و از آن استقبال می کنند. شما می توانید با استفاده از کاغذها و مقواهای رنگی و چسب و قیچی کاردستی های بسیار زیبایی خلق کنید.
 
ساختن کاردستی های ساده با کمی خلاقیت کار آسانی است و بهتر است در تمامی مراحل انجام این کار کودک را با خود همراه کرده تا بتواند خود این کار را انجام دهد کافی است الگوی طرحی را که می خواهید روی کاغذ یا مقوا بکشید و از کودکتان بخواهید تا در بریدن و چسباندن الگوها شما را همراهی کند و با این کار مهارت کار با قیچی و چسب را می آموزد و مهم نیست که در ابتدا این کار را به خوبی انجام می دهد یا نه، او در حال مهارت آموزی است و هرچه پیش برود در کارش بهتر خواهد شد بهتر است در حین انجام کار کنار کودک خود باشیم تا آسیبی نبینند.
 
با انجام این کار تمرکز کودک بالا می رود. وقتی کار تمام می شود و کودک تحسین های شما را می بیند اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند. متوجه ارزش کارشان می شوند .
 
 
حتما لازم نیست از وسایل گران قیمت استفاده کنید با کمی فکر و تلاش  به راحتی می توانید با وسایل دور ریختنی و بازیافتی کاردستی های زیبا و جالب خلق کنید؛ با این کارخلاقیت را در کودکان افزایش داده و کودکان صرفه جویی و استفاده  درست از هر چیزی را می آموزند در ضمن کودک فرهنگ حفاظت از محیط زیست را نیز یاد می گیرد .
 
وسایلی مانند: لوله دستمال، چوب بستنی، شانه تخم مرغ، لیوان یک بار مصرف، بطری های آب و دکمه و بسیاری چیزهای دیگر که آنها را دور می ریزیم.
 
همانطور که می دانید بچه ها عاشق بستنی هستند فقط کافیست بعد از خوردن بستنی چوب های آن را دور نریزیم وآنها را به کمک کودک با گواش رنگی کنیم و از آن برای ساخت ماشین، صورتک حیوانات و یا با کمی ابتکار چیزهایی بسازید که به ذهنتان می رسد.
 
 

لوله های دستمال کاغذی را برای ساختن جامدادی رومیزی استفاده کنید و با کاغذ رنگی و چسب آنها را تزئین کنید.

 

با دکمه های رنگی که استفاده نمی کنید را دور نریزید و از آنها برای ساخت یک گلدان گل  یا نقاشی همراه با کولاژ بهره ببرید و آن را به دیوار اتاق کودک بچسبانید تا بداند که کاری که انجام داده از ارزش بالایی برخوردار است.
 
تمامی این کار ها در بالا بردن خلاقیت کودک موثر بوده و حس لامسه را درگیر کرده و هماهنگی بین دست و ذهن را افزایش می دهد. دقت کودک را در انجام کارها بالا برده و او را برای انجام کارهایی مثل بستن دکمه های لباس و بستن بند کفش هایش آماده می کند و ارتباط و هماهنگی بین دست ها و چشم ها را بالا می برد.

 
همه این ها بستگی به این دارد که چه چیزهایی در دسترس شما هست و چه فکری برای آن دارید سعی کنید با صبر و حوصله کودک را در تمامی مراحل همراهی کنید و او را تشویق و تحسین کنید با این کار کودک از کار خود لذت برده و اوقات خوشی را با هم سپری خواهید کرد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1635372
ارسال نظر
نظرات