شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:12 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635397
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛

تصویب ۶۴طرح تحقیقاتی درباره کرونا در استان مرکزی/ پژوهش بر روی دو طرح «سازمان بهداشت جهانی» توسط محققان استان مرکزی

تصویب ۶۴طرح تحقیقاتی درباره کرونا در استان مرکزی/ پژوهش بر روی دو طرح «سازمان بهداشت جهانی» توسط محققان استان مرکزی
کمالی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک، گفت: طرح هایی از سازمان بهداشت جهانی (WHO) به وزارت بهداشت واگذار شده که دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز دو طرح آن را تقبل کرده است که در حال پژوهش هایی برای این طرح ها هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ علیرضا کمالی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع خبرنگاران، گفت: نزدیک به ۶۴ طرح تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی اراک از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تصویب رسیده که در حال اجرا هستند و چند طرح تقریبا به مرحله تولید و نتیجه رسیده اند.

وی با اشاره به یکی از طرح ها که به مرحله اجرا رسیده است، افزود: تولید کیت شناسایی ویروس های آنفولانزای نوع A,B و کرونا ویروس توسط یکی از پژوهشگران صورت گرفته است. همچنین با همکاری پارک علم و فناوری توانستیم تولید اتانول را انجام دهیم. همچنین روشی برای تشخیص کرونا در مراکزی که ممکن است دستگاه PCR و کیت آن را نداشته باشند ابداع شد تا بتوانند با ایکس ری تشخیص کرونا را تا حدودی مشخص کنند.

کمالی ادامه داد: طرح هایی از سازمان بهداشت جهانی (WHO) به وزارت بهداشت واگذار شده که دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز دو طرح آن را تقبل کرده است که در حال پژوهش هایی برای این طرح ها هستیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک به همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی اراک برای تولید لباس های محافظت از پرسنل کادر درمانی اشاره کرد و گفت: همچنین طرح هایی برای پیشگیری از کرونا در حال بررسی و انجام است که به نظر می رسد تا اواخر مرداد ماه نتایج بسیاری از طرح های تحقیقاتی مشخص شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1635397
ارسال نظر
نظرات