شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635437
تولید مواد ضدعفونی کننده بر پایه محصولات کشاورزی؛

وقتی خرمای ارگانیک سیستان و بلوچستان به مقابله با کرونا می رود/ تولید انبوه الکل از طلای سیاه جنوب شرق کشور

وقتی خرمای ارگانیک سیستان و بلوچستان به مقابله با کرونا می رود/ تولید انبوه الکل از طلای سیاه جنوب شرق کشور
مسعود کرمان‌ساروی گفت: تهیه الکل از خرما به‌ صورت پایلوت انجام شد و با اخذ مجوزهای لازم که در مرحله نهایی قرار دارد، در آینده نزدیک شاهد تولید انبوه این محصول خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، با توجه به شیوع کرونا در ایران جهان و به تبع آن سیستان و بلوچستان، نیاز به مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل بیش از پیش احساس می شود، در همین راستا اقدام های متعددی در این استان جهت راه اندازی خطوط تولید مواد ضد عفونی کننده انجام شد که این اقدام نیاز نیاز به ورود الکل از دیگر استان ها داشت.

این مهم سبب شد تا این  گروهی به فکر تولید الکل از ظرفیت های بی نظیر این استان پهناور باشند، آری آن ها به سوی خرما رفتند از این محصول ارگانیک و پتانسیل ویژه آن برای تولید الکل بهره ببرند.

پیگیری ها برای خودکفایی استان در تولید مواد بهداشتی

در همین راستا، محمد قاسمی معاون سازمان صمت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: برای تامین اقلام بهداشتی که مورد نیاز مردم بود، با پیگیری هایی که از ابتدای سال انجام شد پروانه بهره برداری یکی از کارخانه های استان را اصلاح کردیم و بر اساس آن این واحد در خط تولید مواد ضدعفونی قرار گرفت که الکل مورد نیاز آن از دیگر استان ها تامین شد.

وی ادامه داد: در این زمینه از سراوان و سیب سوران درخواست‌هایی برای تولید الکل از خرما داشتیم که کارهای آن در حال انجام است و زمینه آن برای تولید الکل فراهم می شود، این در حالی است قبل از کرونا تولید الکل در استان نداشتیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: هدف این است که نیاز سیستان و بلوچستان به مواد ضدعفونی کننده در داخل مرتفع شود و نیازی به استان‌های دیگر نداشته باشیم.

تولید انبوه الکل از خرما در مراحل نهایی اخذ مجوز

مسعود کرمان‌ساروی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به تازه‌ترین اقدام های معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان علیه کرونا، اضافه کرد: اقدام ها در مبارزه با کرونا به‌ صورت پیشگیرانه، آموزش همگانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و این فعالیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان مانند سایر مراکز علمی کشور ادامه دارد.

وی درباره دستاوردهای این دانشگاه در راه مبارزه با کرونا گفت: تهیه الکل از خرما و تولید ماسک از جمله اقدام هایی است که تا‌کنون به‌صورت پایلوت انجام شده و در آینده نزدیک شاهد تولید انبوه و قابل توجه این محصولات برای خدمت‌رسانی به آحاد جامعه خواهیم بود که جهت دریافت مجوزهای لازم برای تولید انبوه در مراحل نهایی هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635437
ارسال نظر
نظرات