شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635491
دبیر شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی:

هیئات مذهبی مشهد در مواسات حسینی پیشگام هستند/ سلامت مردم، اولویت برگزارکنندگان عزاداری محرم

هیئات مذهبی مشهد در مواسات حسینی پیشگام هستند/ سلامت مردم، اولویت برگزارکنندگان عزاداری محرم
حسینی ضمن تأکید بر اهمیت نکات بهداشتی در مراسمات محرم گفت: هیئات مذهبی با توجه به ظرفیت بالای مردمی در برنامه مواسات حسینی پیشگام هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید سجاد حسینی، دبیر شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا در مرحله اول که محدودیت‌هایی در شهرها اعمال شد تمامی هیئات مذهبی مشهد همکاری لازم را برای امنیت و ایمنی بهداشتی مردم را مورد توجه قرار دادند و نکات لازم رعایت شد.

وی افزود: به طور مثال در برگزاری مراسمات شب‌های احیا، دعای عرفه، دهه کرامت و شهادت امام صادق(ع) مقرر گردید مراسمات هیئات مذهبی در فضای باز برگزار شود و در همین راستا مردم نیز استقبال کردند.

همکاری کامل هیئات مذهبی با ستاد استانی کرونا

دبیر شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی با بیان اینکه حضور مردم در مراسمات مذهبی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است گفت: همکاری هیئات مذهبی با ستاد کرونای استان خراسان رضوی در رابطه با رعایت مراسمات مطلوب و کامل بوده است.

وی با اشاره به رعایت نکات بهداشتی مردم در مراسمات و استفاده از فضای معنوی همچون ایام عید غدیر افزود: هیئات مذهبی قبل از برگزاری مراسم محیط را ضدعفونی کردند و در حین حضور مردم در مراسم نیز تیم بهداشتی هیئات علاوه بر اهدای ماسک اقدام به ضدعفونی دست‌های عزاداران می‌کنند.

حسینی تصریح کرد: باتوجه به اینکه هیئات مذهبی از جنس مردم هستند قطعاً همکاری لازم را در مراسم عزاداری محرم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند داشت البته تاکنون هیئات مذهبی یکپارچه تذکرات بهداشتی را در تمامی مراسمات مذهبی رعایت کرده و قطعاً اولویت اصلی این هیئات سلامت مردم است.

وی افزود: برای مراسم دهه اول محرم بر اساس ابلاغیه کشوری دستورالعمل‌های بهداشتی لازم‌الاجرا است.

بهداشت در اولویت عزاداری محرم است

دبیر شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی ادامه داد: مردم دلداده دستگاه سیدالشهدا(ع) هستند و هر کسی به نوعی عزاداری خواهد داشت و افرادی که امکان حضور فیزیکی ندارند و همچنین کهن‌سالان نیز به صورت غیرحضوری و مجازی در مراسم عزاداری محرم مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: کسانی که به صورت حضوری قصد دارند عزاداری داشته باشند بر اساس بیانیه‌ای که به اطلاع مردم می‌رسانیم موضوع بهداشت اولویت دارد.

حسینی ضمن تأکید بر اجرای مراسمات مذهبی هیئات در فضای باز خاطرنشان کرد: برای همکاری شهرداری در راستای تجهیز زیرساخت فضاسازی محیطی و برخی خیابان‌ها درخواست داریم و هر هیئتی که می‌تواند در فضای باز مراسم اجرا کند درخواست را ارائه دهد و ثبت‌نام‌ها در این‌باره قبل از عید غدیر آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه کشوری توزیع مواد غذایی در ایستگاه‌های صلواتی ممنوع است و لذا مدل کار تغییر پیدا کرده است و ایستگاه نذر سلامت و محصولات فرهنگی ایام عزاداری راه‌اندازی خواهد شد

دبیر شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی ضمن اشاره به اینکه در مشهد مرحله دوم مواسات نیز در حال اجرا است گفت: با توجه به ظرفیت بالای هیئات مذهبی در برنامه مواسات حسینی مانند ایام ماه رمضان پیشگام خواهند بود و نذورات خودشان را به صورت بسته‌بندی در محورهای مختلف آماده و جمع‌آوری می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635491
ارسال نظر
نظرات