شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:13 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635557
مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛

گواتر؛ مستعدترین مکان برای پرورش میگو در کشور

گواتر؛ مستعدترین مکان برای پرورش میگو در کشور
محمد شهلی گفت: منطقه گواتر با ساحلی پاکیزه و به دور از آلودگی‌های صنعتی و شهری بهترین مکان برای پرورش میگو در کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، محمد شهلی بر، مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی عملکرد تکثیر و پرورش میگو در استان های میگو پرور کشور، بیان کرد: مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر با توجه به باران های شدید و جاری شدن سیل در منطقه دچار آسیب و تخریب بخشی از زیر ساخت شد.
 
وی ادامه داد: با برآورد خسارت و برنامه ریزی و تعیین پیمانکار از اول خرداد ماه امسال عملیات لایروبی کانال های آبرسان و زهکش ها و ترمیم دایک حفاظتی آن آغاز شد که انتظار می رود آذر ماه امسال به پایان برسد.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: اسکله آبگیری، نصب پمپ ها و ایجاد موج شکن مجتمع پرورش میگوی رودیک در حال اجرا است و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.
 
وی  با بیان این که مجتمع پرورش میگوی گوردیم توسط بخش خصوصی در دست راه اندازی است، ابراز امیدواری کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز اول آن تا پایان امسال و کل پروژه در سال آینده به پایان برسد.
 
شهلی بر با اشاره به این که ۲۰ سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده است، افزود: منطقه گواتر با ساحلی پاکیزه و به دور از آلودگی‌های صنعتی و شهری بهترین مکان برای پرورش میگو در کشور است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سایت پرورش میگو گواتر با چهار هزار هکتار مساحت، ۶۶۰ هکتار تاسیسات زیربنایی دارد که به ۲ فاز شمالی و جنوبی تقسیم بندی و فاز شمالی ۱۰۷ مزرعه با تیپ ۲۰ هکتاری طراحی شده که ۹۲ مزرعه با سطح مفید حدود هزار و ۴۱۰ هکتار به بهره‌برداری رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635557
ارسال نظر
نظرات