شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635560
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کردِ؛

حفظ حرمت عزاداری محرم با رعایت اصول بهداشتی/ از اسفندماه ۶۷۷ قزوینی به علت کرونا بستری شدند

حفظ حرمت عزاداری محرم با رعایت اصول بهداشتی/ از اسفندماه ۶۷۷ قزوینی به علت کرونا بستری شدند
پیمان نامدار،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: حفظ حرمت ایام عزاداری محرم و صفر بسیار اهمیت دارد، اما باید این موضوع را در نظر گرفت که در صورت عدم رعایت با افزایش بیماری روبرو می‌شویم؛ از این رو باید فعالیت‌ها دقیق‌تر بوده و به گونه‌ای عمل کرد که دشمنان از ما نامید شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ پیمان نامدار در جلسه تصمیم گیری برگزاری مراسمات ایام محرم و صفر که امروز(دوشنبه) در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، درباره آخرین وضعیت کرونا در استان قزوین اظهار کرد: باتوجه به محدودیت‌های اعمال شده در استان طی هفته‌های گذشته شاهد روند نزولی بستری‌ها هستیم.


وی ادامه داد: یک هفته پس از اعمال محدودیت‌ها تعداد بیماران سرپایی، دو هفته پس از آن میزان بیماران بستری و حدود یک ماه بعد نیز تعداد فوتی‌ها کاهش پیدا می‌کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: زمانی که اجتماعات کاهش یافته و فضاهای بسته جهت برگزاری مراسمات محدود شود؛ همچنین با استفاده از ماسک شاهد نتایج مثبت کاهش کرونا در استان خواهیم بود.

وی افزود: موج دوم کرونا که درحال فروکش کردن است از موج اول به شدت بالاتر بود، در ایام پیک اول ۳۵۷ بیمار بستری داشتیم و در موج دوم تا ۳۲۰ تن رسید و میزان فوتی‌ها نیز از موج اول کمتر نبود.

قزوین و البرز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند
این مقام مسئول عنوان کرد: اکنون دو شهرستان قزوین و البرز در وضعیت قرمز قرار داشته و میزان بستری‌ها بالاتر از ۳/۵ بیمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است، آوج در وضعیت زرد و تاکستان، آبیک و بوئین زهرا در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه تاثیر اعمال محدودیت‌ها محسوس بود و طی شش روز گذشته مراجعین از ۶۵ تا ۷۰ نفر به ۳۰ نفر و فوتی‌ها از ۹ نفر به یک تا دو نفر رسیده است، امیدواریم محدودیت‌های اجتماعی و مشاغل تا رسیدن به وضعیت زرد ادامه یابد و پس از آن تصمیم‌گیری مجدد صورت گیرد. 

نامدار گفت: در ایام محرم و صفر نیز تاکید شده فعالیت‌هایی که در گذشته بوده تغییر یابد و لازم است با حفظ حرمت ایام محرم و صفر شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم که تا حداکثر ممکن در فضا‌های بسته، مراسم برگزار نشده و ساعات برگزار مراسم نیز کاهش یابد.

وی افزود: حفظ حرمت ایام عزاداری محرم و صفر بسیار اهمیت دارد، اما باید این موضوع را درنظر گرفت که درصورت بروز موج بعدی همه چیز به پای مذهب نوشته می‌شود؛ از این رو باید فعالیت‌ها دقیق‌تر بوده و به گونه‌ای عمل کرد که دشمنان از ما نامید شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: اکنون روند بیماران بستری در سطح استان همچنان باقی است و بیمارستان‌های تامین اجتماعی و خصوصی پذیرش بیمار دارند؛ اما در بیماران سرپایی و ورودی شاهد کاهش مختصر بودیم که امیدوارم ادامه یابد.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635560
ارسال نظر
نظرات