شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/20 شناسه خبر: 1635562
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد؛

پیش بینی افزایش آمار کرونا از هفته آینده/118نفر در سیستان قربانی بیماری حاد تنفسی شدند

پیش بینی افزایش آمار کرونا از هفته آینده/118نفر در سیستان قربانی بیماری حاد تنفسی شدند
هادی میرزایی گفت: ۱۱۸ نفر در منطقه سیستان به دلیل بیماری حاد تنفسی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد تست کرونا ۵۹ نفر آنها مثبت قطعی اعلام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گوبا پایگاه خبری عصرهامون گفت: در یک مقطع زمانی کوتاه مردم برخی از توصیه های بهداشتی را جدی گرفتند و باعث شد تا روند شیوع ویروس کرونا تا حدودی کاهش یابد اما مجدد این روند با بی توجهی افراد رو به رو شده است و احتمال افزایش این بیماری وجود دارد.

وی افزود: ۱۱۸ نفر در منطقه سیستان به دلیل بیماری حاد تنفسی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد تست کرونای ۵۹ نفر  مثبت قطعی اعلام شده است.

میرزایی بیان کرد: شواهد نشان می دهد که در روزهای اخیر افراد بسیاری، دیگر از ماسک استفاده نمی کنند، این در حالی است که ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) نیز در پیش است و مردم مراسم عزاداری خود را افزایش داده اند، از این روز پیش بینی می کنیم که از یک هفته آینده مجدد آمار ابتلا به کرونا با رشد همراه شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل، مردم باید در ایام سوگواری محرم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند، چرا که در غیر این صورت آمار بالای از ابتلا به کرونا را در منطقه سیستان شاهد خواهیم بود.

میرزایی گفت: رزمایش گام سوم بسیج مقابله با کرونا نیز در مرحله دوم از امروز آغاز شده است و در این رزمایش فعالیت دانشگاه علوم پزشکی نسبت به مرحله اول افزایش خواهد یافت، همچنین در جریان این رزمایش به اداراتی که توصیه های بهداشتی را جدی نگرفته اند، از طریق ادارات بالا دستی برخورد جدی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم در این روزها به توصیه های بهداشتی توجه نکنند، پاییز بسیار سختی را در پیش رو خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: وضعیت سفید در یک منطقه به معنای بر طرف شدن وضعیت بیماری نیست، بلکه این مهم را نشان می دهد که مردم طی 2 هفته قبل آن رفتار های مناسبی انجام داده اند که منجر به کاهش بیماری شده است، لذا بسیاری از افراد با مشاهده وضعیت سفید توصیه های بهداشتی را دیگر جدی نمی گیرند که این امر باعث می شود دوباره به وضعیت قرمز بازگردیم.

وی ادامه داد: اگر مردم پایداری وضعیت سفید را می خواهند باید توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

میرزایی خاطرنشان کرد: برگزاری کنکور نیز در روزهای آینده یک چالش بزرگ است که امیدواریم از آن به سلامت بیرون آییم.

وی گفت: مردم به طور کلی سه قانون رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مکرر دست و صورت را باید عمل کنند تا شاهد کاهش بیماری در منطقه باشیم.

میرزایی گفت: همچنین مردم باید تجمعات در محیط های بسته و بدون تهویه را به حداقل برسانند چرا که در یک اتاق بدون تهویه هوا ایستادن بیش از ۱۵ دقیقه با وجود رعایت توصیه های بهداشتی خطرناک است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635562
ارسال نظر
نظرات