شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635696
مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان خبر داد:

تولید 765 مگاوات برق در بخش دولتی سیستان و بلوچستان/ 35 درصد انرژی الکتریکی از شبکه سراسری تامین می‌شود

تولید 765 مگاوات برق در بخش دولتی سیستان و بلوچستان/ 35 درصد انرژی الکتریکی از شبکه سراسری تامین می‌شود
علیرضا پرنده مطلق گفت: مجموعه واحدهای دولتی در سیستان و بلوچستان توان تولید حدود ۷۶۵ مگاوات برق را دارند، به علاوه بخشی از برق تولیدی استان از نیروگاه های خصوصی تامین می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا پرنده مطلق مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: نیروگاه‌های سیستان و بلوچستان در دو بخش دولتی و خصوصی تامین کننده قسمت اعظمی از نیاز مصرف استان هستند.

وی بیان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار با توان تولیدی ۲۸۰ مگاوات، نیروگاه 5/10 مگاواتی تولید پراکنده ایرانشهر و نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی سما زاهدان در بخش خصوصی حدود ۲۸ درصد تولید استان را تشکیل می دهند.

به گفته این مقام مسئول، در بخش دولتی نیروگاه های ۱۵۰ مگاواتی گازی زاهدان، ۱۹۰ مگاواتی بخار ایرانشهر، گازی ۲۵ مگاواتی سراوان، گازی کنارک با توان تولیدی ۹۰ مگاوات برخی از واحدهای دولتی در استان هستند.

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور با توان قابل اتکا تولیدی ۲۷۰ مگاوات و مجموعه واحدهای دیزلی در شهرهای زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و سراوان با تولید در پیک بار معادل ۴۰ مگاوات دیگر واحدهای دولتی استان هستند.

پرنده مطلق اضافه کرد: مجموعه واحدهای دولتی در سیستان و بلوچستان توان تولید حدود ۷۶۵ مگاوات برق را دارند.

وی ادامه داد: مجموع توان قابل تولید اشاره شده در بخش خصوصی و دولتی پاسخگوی ۶۵ درصد بیشترین نیاز مصرف در استان در تابستان است و ۳۵ درصد مصرف در این زمان از شبکه سراسری دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635696
ارسال نظر
نظرات