شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:53 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635730
حواشی انتصاب بحث برانگیز یک مدیرکل ادامه دارد؛

تحریم های بی نتیجه استاندار کردستان علیه مدیرکل میراث فرهنگی / مریوانی: عدم دعوتم به جلسات، روی کار ما تاثیرگذار نبوده است

تحریم های بی نتیجه استاندار کردستان علیه مدیرکل میراث فرهنگی / مریوانی: عدم دعوتم به جلسات، روی کار ما تاثیرگذار نبوده است
علارغم اینکه استاندار کردستان انتصاب مدیرکل میراث فرهنگی استان را غیرقانونی دانسته و تأکید کرده است در هیچ جلسه ای او راه ندهند، اما ظاهرا این محدودیت ها کارساز نبوده و اخیراً اسماعیل مریوانی گفته است که عدم دعوت من به جلسات، روی کار ما تاثیرگذار نبوده است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، به دنبال برکناری مدیرکل سابق میراث فرهنگی کردستان، اسماعیل مریوانی در آخرین روزهای آبان‌ماه سال ۹۸ به عنوان سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان معرفی شد. از آن زمان تا دوهفته گذشته، گمانه‌زنی‌ها و لابی‌هایی برای انتخاب و معرفی چند نفر به عنوان مدیرکل جدید این دستگاه بود که پس از گذشت حدود ۷ ماه، اسماعیل مریوانی به عنوان مدیرکل انتخاب و معرفی شد.

در حالی که مخالفت استاندار با انتصاب مدیرکل میراث فرهنگی کردستان در استان مطرح بود، برگزاری معارفه مریوانی در سکوت خبری و بدون حضور مدیران ارشد بر این شایعه مهر تایید گذاشت. استاندار کردستان در نامه‌ای خطاب به همه اداره‌ها، نهادها و دستگاه‌های دولتی استان، انتصاب مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را غیرقانونی اعلام کرده و از آنها خواسته تا مریوانی را به جلسات استان راه ندهند.

اسماعیل مریوانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان که مورد تأیید استاندار نیست در واکنش به ماجرای انتصاب خود و مخالفت استاندار، افزود: واقعیت این است که افراد مختلفی به عنوان گزینه مدیرکلی به وزارت معرفی شدند که در نهایت بعد از هشت ماه سرپرستی و بر اساس دستور وزیر من به عنوان مدیرکل انتخاب شدم.

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان عنوان کرد: اولویت اصلی وزارت در انتصاب مدیران در سراسر استان استفاده از نیروهای شاغل در سازمان بود و در همین راستا در میان گزینه‌های معرفی شده وزارت تصمیم گرفت که این مسئولیت به من واگذار شود.

وی در واکنش به نامه استاندار کردستان برای همکاری نکردن ادارات با میراث فرهنگی، افزود: هم اکنون هیچ فعالیت و برنامه ما تعطیل نشده است و عدم دعوت من به جلسات هم روی کار ما تاثیرگذار نبوده و ما در بخش‌های مختلف فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635730
ارسال نظر
نظرات